Aktuální vydání

celé číslo

08

2019

MSV 2019 v Brně

celé číslo

Videa napoví, jak na síťové propojení strojů

Jak si poradit se síťovým propojením strojů a zařízení ukazuje pět krátkých a výstižných videozáznamů společnosti Murrelektronik. Produktový manažer Dennis Zimmer představuje v prvních třech videích různé ethernetové switche i příslušné konektory. Poslední dvě videa poslouží jako průvodci po webových rozhraních pro konfiguraci a diagnostiku switchů Murrelektronik i s jejich začlenění do prostředí TIA Portal.

 

1. Seznamte se s nabídkou

Úvodní video shrnuje nabídku ethernetových switchů v krytí IP67 a IP20:

- spravované switche Profinet,

- spravované switche Lite,

- nespravované switche.

Spustit video 1.

 

2. Spravovaný ethernetový switch s pěti porty pro Profinet

Dozvíte se o dostupných rychlostech přenosu, softwarových funkcích a možnostech a sledování jednotlivých portů tohoto switche. Nechybí informace o tom, jak může tento switch plnit funkci MRP Slave v kruhové síťové topologii.

Spustit video 2.

 

3. Jak ethernetové switche Murrelektronik zapojit do sítě

Dobře si poradíte se zapojením konektoru do switche tak, aby bylo zachováno krytí IP67. Dozvíte se, jaké jsou k dispozici varianty kabelů s konektory RJ45 pro switche IP20. Úhlová provedení těchto konektorů usnadňují montáž.

Spustit video 3.

  

4. Jak konfigurovat switche ve webovém serveru

Konfigurovat spravovaný ethernetový switch ve webovém serveru je snadné. Krok za krokem můžete sledovat nastavování jednotlivých portů, nastavení rychlosti přenosu a sledování provozu v síti až do takových detailů, jako je počet přenesených paketů. Dozvíte si i jak instalovat softwarové pluginy.

Spustit video 4.

5. Switche Murrelektronik v TIA Portal

Velkou výhodou ethernetových switchů Murrelektronik je možnost začlenit je do vývojového prostředí TIA Portal společnosti Siemens. Ve videu se dozvíte, kde najít IP adresy a údaje pro přihlášení k webovému portálu, jak stáhnout soubor GSDML switchů Murrelektronik a instalovat je na TIA Portal a tam je propojit s PLC a začlenit do schématu zapojení.

Spustit video 5.