Aktuální vydání

celé číslo

07

2021

Automatizace řízení dopravy a infrastruktury, nabíjecí stanice, autonomní vozidla

celé číslo

Veletrh SPS 2021 se uskuteční jako reálná akce doplněná o virtuální prezentace

Společnost Mesago Messe Frankfurt, pořadatel veletrhů SPS, plánuje letos návrat z virtuálního do reálného světa. Veletrh se uskuteční ve dnech 23. až 25. listopadu 2021. Reálná akce bude doplněna virtuálními prezentacemi pro ty návštěvníky, kteří nebudou moci do Norimberka přijet osobně.

Optimismus vzbuzuje zejména počet očkovaných v Německu i ve světě. Očkování je šance, jak vrátit svět k normálnímu fungování.

„Osobní interakce tváří v tvář, intenzivní konzultace, diskuse s odborníky a celková veletržní atmosféra jsou těmi hlavními součástmi veletrhu SPS,“ vysvětluje Sylke Schulz-Metznerová, viceprezidentka společnosti Mesago odpovědná za veletrh SPS. Není to jen její názor: „Tohle slyšíme znovu a znovu od vystavovatelů i návštěvníků, a proto s velkým nadšením pracujeme na tom, aby se veletrh letos uskutečnil.“

Celá škála chytré automatizace a digitalizace

V tuto chvíli je na veletrh přihlášeno přibližně 700 vystavovatelů. Chuť na osobní schůzky a živé setkání s moderní technikou se nijak nezmenšila. Přihlášeny jsou firmy všech kategorií, od start-upů po globální společnosti, Všichni zde chystají předvést inovace a inteligentní řešení v praxi.

Jak pořadatel uvádí na svých webových stránkách, hygienická opatření, připravená už pro loňský veletrh, který nakonec musel být zrušen, zůstanou v platnosti. Tato opatření, která překračují rámec zákonných omezení, budou dále přizpůsobována aktuální epidemické situaci. Zahrnují např. širší uličky mezi stánky v halách nebo zvětšení prostoru ke schůzkám a čekání v exponovaných místech areálu. To pomůže udržet požadované rozestupy a omezit osobní kontakty.

Hybridní formát

Reálný veletrh doplní virtuální prezentace. Jsou určené pro ty návštěvníky, kteří se z různých důvodů nebudou moci zúčastnit osobně, ale také jako doplnění  rozšíření reálné akce. „Veletrhy byly situací v roce 2020 těžce zasaženy, ale ukázaly se také výhody digitalizace. Ačkoliv se soustředíme zejména na reálný veletrh, plánujeme nabídnout také obsáhlý digitální obsah,“ vysvětluje Silke SchulzMetznerová. Celý koncept se finalizuje na základě zkušeností z loňska a intenzivních rozhovorů s vystavovateli a odborníky na digitální prezentaci, aby virtuální prezentace vhodně doplnily reálný veletrh. 

Zůstaňte informováni

Základní aktuální informace o veletrhu se dozvíte v našem časopise, kompletně je pořadatel zveřejňuje na webové stránce spsexhibition.com.

[Tisková zpráva Messago Messe Frankfurt, 22. 4. 2021.]

(Bk)