Aktuální vydání

celé číslo

10

2021

Automatizace v elektrárnách a teplárnách, obnovitelné zdroje, distribuce elektřiny a tepla

Bezdotykové měření teploty, měření spotřeby elektřiny a tepla

celé číslo

Veletrh SPS 2021 naživo – a bez roušek

První veletrhy a konference, které se mohly uskutečnit naživo, ukázaly velký zájem o reálná mezilidská setkání, nezprostředkovaná obrazovkou počítače.

V termínu 23. až 25. listopadu se v Norimberku uskuteční veletrh SPS 2021, největší středoevropský veletrh zaměřený na průmyslovou automatizaci. A bude naživo.

Situace s covidovou pandemií se stále vyvíjí, proto pořadatelé flexibilně přizpůsobují podmínky, za nichž se mohou vystavovatelé a návštěvníci veletrhu účastnit. V případě veletrhu SPS se řídí pokyny vlády spolkové země Bavorska. Jde především o povinnost doložit očkování, prodělání nemoci nebo negativní test. Zde upozorňuji na rozdíl od jinde běžné praxe: PCR test platí jen 48 hodin, antigenní test pro návštěvu veletrhu nepostačuje vůbec. To vyžaduje od neočkovaných návštěvníků a zvláště vystavovatelů dosti přesné načasování testů.

Cílem omezení vstupu je umožnit plnohodnotnou účast na veletrhu. Pokud se nic nezmění, budou moc vystavovatelé a návštěvníci upustit od požadavku nosit ochranu úst a nosu. Upouští se také od povinnosti dodržovat minimální vzdálenost od ostatních osob a ruší se omezení počtu přítomných osob. Na druhou stranu dodržování omezení vstupu bude přísně kontrolováno, aby se vystavovatelé i návštěvníci mohli na veletrhu cítit opravdu bezpečně. Uplatněna budou také zvýšená hygienická opatření, k dispozici budou dávkovače dezinfekčních prostředků a bude docházet k pravidelné výměně vzduchu v halách.

„Intenzivní konzultace a technické diskuse, stejně jako setkání tváří v tvář jsou základními prvky SPS a to, co inženýrům automatizace v posledních letech chybělo. Uvedená omezení vstupu nám umožňují tyto potřeby naplnit a téměř obnovit normální stav,“ komentuje Sylke Schulz-Metznerová, viceprezidentka SPS u pořádající agentury Mesago.

Českým návštěvníkům doporučuji informovat se o aktuálních nařízeních platných pro návrat do ČR. Podzim je doba respiračních onemocnění, proto s ohledem na sebe i na ostatní doporučuji nezapomenout ani na nepovinné očkování proti chřipce.

Aktuální informace o veletrhu najdou zájemci na https://sps.mesago.com/nuernberg/en.html.

(Bk)