Veletrh electronica s velkými očekáváními

Odborný veletrh a konference electronica se uskuteční ve 14 halách výstaviště v Mnichově od 15. do 18. listopadu 2022. Dr. Reinhard Pfeiffer, ředitel Messe München, odpovídá na otázky, co je možné očekávat od letošního veletrhu.

 

Veletrh Electronica začne za pár týdnů – jaké je očekávání v oboru?

Velké, protože poslední osobní veletrh se vzhledem k pandemii konal před čtyřmi lety. Electronica je nejvýznamnější světové setkání – a jediné v tomto roce –, které pokrývá celé spektrum elektroniky a spojuje klíčové hráče, osoby s rozhodovací pravomocí a vizionáře globální elektronické komunity. Již je přihlášeno více než 2 000 vystavovatelů, aby na veletrhu představili své nejnovější produkty a řešení ze všech oborů elektroniky. Současně se bude konat také Semicon Europe, evropský veletrh mikroelektroniky, který se současně s veletrhem Electronica uskuteční již podruhé a rozšíří jeho nabídku.

 

Na jaké zajímavosti se mohou návštěvníci těšit?

Veletrh má velmi dobrou pozici nejen pro rozsah témat, kterými se jeho vystavovatelé zabývají, ale také pro rozsáhlý doprovodný program, v němž odborníci z oboru předají návštěvníkům své bohaté odborné znalosti. Veletrh jako již tradičně doplní konference, která se letos bude věnovat tématům automobilového průmyslu, vestavných platforem a bezdrátových systémů a aplikací. Veletržní fóra se zaměří zejména na aplikace a řešení a jsou pro návštěvníky cenným zdrojem inspirace díky praktickým prezentacím a panelovým diskusím. A jednou z důležitých otázek je pro nás téma plánování kariéry a podpora nových talentů, abychom mohli bojovat s nedostatkem odborníků v tomto odvětví.

 

Jaký je význam veletrhu a jaká témata budou v centru pozornosti?

Electronica je nejdůležitější mezinárodní setkání pro elektronický průmysl, protože nabízí celkový pohled na současný a budoucí vývoj a inovace. V roce 2022 se veletrh bude konat pod heslem udržitelného pokroku. Součástí doprovodného programu je kulatý stůl, na němž budou generální ředitelé předních společností vyrábějících elektronické součástky diskutovat o příspěvku průmyslu k ochraně klimatu. Mezi další témata globálního významu patří elektrická mobilita, kybernetická bezpečnost, vestavné systémy, průmyslový IoT, udržitelnost, chytrá energie, konektivita, AI, senzory a měřicí technika. Veletrh je platformou, která spojuje odborníky a uživatele a která demonstruje prakticky orientovaná a udržitelná řešení pro boj s problémy naší doby.

(Otázky kladla Claudia Grzelke, manažerka PR, Messe München.)

(Bk)