Aktuální vydání

celé číslo

03

2021

Digitální transformace, chytrá výroba, digitální dvojčata

Komunikační sítě, IIoT, kybernetická bezpečnost

celé číslo

Společnost NSK dokončila akvizici firmy Brüel & Kjær Vibro

Po počátečním oznámení ze dne 10. prosince 2020 nyní společnost NSK finalizovala nákup firmy Brüel & Kjær Vibro (dále B&K Vibro) od koncernu Spectris Plc. Akvizice posílí pozici firmy NSK v oboru systémů sledování stavu strojů a zařízení (CMS – Condition Monitoring System).

Monitorování stavu strojů a zařízení je proces kontroly fyzikálních veličin, jako jsou vibrace nebo teplota, jehož účelem je určení změn, které naznačují vznikající poruchu. Monitorování stavu strojů v průběhu jejich provozu umožňuje naplánovat údržbu nebo přijmout opatření, která zabrání závažnému selhání.

Hlavní produkty sortimentu NSK – ložiska, kuličkové šrouby a lineární vedení – jsou životně důležité součásti, které přímo ovlivňují funkci a výkon strojů. Znalosti a zkušenosti firmy NSK o těchto komponentách jsou neocenitelné při zdokonalování a vývoji systémů prediktivní údržby nové generace B&K Vibro a jejich uvádění na trh.

Firma B&K Vibro má přibližně 220 zaměstnanců a roční tržby 52,5 milionu eur, přičemž 43 % tvoří prodeje v Evropě. Hlavními obory, kam firma své systémy dodává, jsou větrné elektrárny (42 %, více než 30 000 zařízení), těžba a zpracování ropy a plynu (16 %, více než 10 000 zařízení) a vodní a tepelné elektrárny (7 %, více než 800 zařízení).

(ed)