Aktuální vydání

celé číslo

06

2023

Automatizace v chemii a petrochemii

Hladinoměry a průtokoměry, analyzátory tekutin a plynů

celé číslo

Společnost Innomotics působí od října v České republice

Společnost Innomotics vyrábí ucelený sortiment nízkonapěťových a vysokonapěťových motorů, generátorů, převodových motorů, měničů pro střední napětí a motorových hřídelí. . Zákazníkům však nabízí také inovativní řešení, produkty pro digitalizaci a široké spektrum služeb. Od 1. července 2023 je tato společnost se sídlem v Norimberku stoprocentně vlastněna koncernem Siemens.

K 1. říjnu se vyčlenila společnost Innomotics v České republice, která bude mít sídlo v Brně a pobočky v Praze a v Ostravě, a dále výrobní závody ve Frenštátě pod Radhoštěm, v Mohelnici a v Drásově. Českou společnost Innomotics povedou Vladimír Štěpán (CEO) a Tobias Bronsert (CFO).

Český Innomotics vyrábí široký sortiment: od nízkonapěťových až po vysokonapěťové motory, motory s osovou výškou 63 až 900 mm, v jeho výrobním spektru jsou však i převodové motory a generátory. Kromě výroby má také vlastní vývoj a dodává inovativní řešení na míru.

„Díky silné a letité tradici výroby elektromotorů v Česku, široké nabídce kvalitních produktů i služeb, a především motivovanému týmu expertů ve svém oboru máme všechny předpoklady k tomu, abychom byli první volbou pro stávající i nové zákazníky,“ uvedl u této příležitosti ředitel společnosti Innomotics v České republice Vladimír Štěpán.

Innomotics bude v budoucnu úzce spolupracovat s ostatními jednotkami koncernu Siemens.

(ev)