Aktuální vydání

celé číslo

10

2021

Automatizace v elektrárnách a teplárnách, obnovitelné zdroje, distribuce elektřiny a tepla

Bezdotykové měření teploty, měření spotřeby elektřiny a tepla

celé číslo

Společnost Endress+Hauser uspěla v soutěži TOP 100 za úspěšné řízení inovací

Výbornou organizací inovačních procesů a příznivou pracovní atmosférou zabodovala společnost Endress+Hauserv soutěži TOP 100. Pořadatel soutěže, spolek compamedia, oceňuje zejména inovativní malé a střední podniky (MSP). Při hodnocení se zkoumá, zda jsou inovace firmy výsledkem plánovaného přístupu, a také, jak si inovované produkty vedou na trhu. Soutěžící firmy jsou hodnoceny podle 120 kritérií, která navrhl tým vedený výzkumným pracovníkem v oblasti inovací Dr. Nikolausem Frankem z Vídeňské univerzity ekonomie a obchodu.

Letos poprvé se soutěže zúčastnila společnost Endress+Hauser Level+Pressure. Rodinná společnost se sídlem v německém Maulburgu vyvíjí a vyrábí přístroje pro měření hladiny a tlaku a dodává také řešení pro správu skladových zásob.

Obr. 1. Zaměstnanci Endress+Hauser jsou povzbuzováni k rozvoji svých inovačních schopností

Ocenění potěšilo generálního ředitele, Dr. Peter Selderse: „Naším primárním cílem je dát našim zaměstnancům větší nezávislost a větší odpovědnost. Chceme je povzbudit, aby hledali nové cesty a rozvíjeli své inovační schopnosti.“

Více než dvojnásobek dokončených projektů

Inovační schopnosti rozvíjí společnost Endress+Hauser organizací vzdělávacích programů pro zaměstnance, vybudováním inovační laboratoře a zapojením výkonného managementu do řízení inovací. Inovační laboratoř je navržena tak, aby sloužila jako živná půda pro nové přístupy a obchodní modely a pro přenos úspěšných metod do hlavní oblasti podnikání.

Podle Petera Selderse je pro zrychlení inovačních procesů nutné se soustředit na místa, která zdržují projekt a jejich optimalizaci. „Se stejnou silou týmu se nám podařilo více než zdvojnásobit počet dokončených projektů za rok,“ říká generální ředitel.

Společnost Endress+Hauser oceněna také sdružením AMA

Umístění mezi TOP 100 je pro Endress+Hauser již druhým oceněním v krátké době. V květnu obdržel tento tým ocenění za inovaci od sdružení AMA Association of Sensor and Measurement Technology za vývoj multisenzorového systému pro pivovary.

Německý vědecký novinář Ranga Yogeshwar předá Endress+Hauser trofej TOP 100 v listopadu na sedmém německém summitu o malých a středních podnicích v Ludwigsburgu. Ranga Yogeshwar podporuje inovační soutěž jako mentor. Mezi další partnery projektu patří Fraunhoferova společnost a sdružení BVMW SME.

(ev)