Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Společnost Asseco Solutions představila systém SCS

Softwarový systém pro řešení servisu a prediktivní údržby pod názvem SCS – Smart Connected Solutions představila společnost Asseco Solutions na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.

 

Obr. 1. Na MSV byl pokřtěn systém SCS (zleva doprava: Jiří Hub, výkonný ředitel Asseco Solutions ČR, hosteska, Edita Angyalová, výkonná ředitelka Asseco Solutions SR a Rober Monsberger, výkonný ředitel SCS GmbH

Plánování údržby a sledování servisu je založeno na datech, která jsou pořizována na provozních zařízeních a ukládána do cloudového úložiště. Data jsou analyzována a stav jednotlivých strojů lze sledovat na mobilním terminálu, PC, tabletu nebo chytrém telefonu.

 

Komunikace mezi cloudem a koncovými zařízeními probíhá přes zabezpečené připojení. Systém SCS lze snadno propojit se všemi běžnými systémy ERP. Společnosti mohou sledovat jak zařízení inteligentní, tak konvenční, která budou osazena vhodnými snímači. Řešení SCS je určené nejen pro výrobce a servisy, ale i pro koncového zákazníka.

 

Společnost Asseco Solutions je významným dodavatelem systémů ERP a eviduje za posledních šest měsíců nárůst v počtu prodaných licencí i tržeb. V porovnání se stejným obdobím roku 2015 zaznamenala společnost nárůst obratu o 5,3 %. K tomuto trendu přispěly prodeje licencí systémů HELIOS, které zaznamenaly dokonce dvouciferný růst.

(ev)