Aktuální vydání

celé číslo

06

2022

Vodohospodářství, energetika a využití obnovitelných zdrojů energie

IIoT, vestavné a průmyslové počítače a edge computing

celé číslo

Soutěž Vision Award vyhodnotí inovace ve strojovém vidění

Tradiční soutěž Vision Award 2022 proběhne při příležitosti veletrhu VISION ve Stuttgartu (4. až 6. října 2022). Do soutěže je možné přihlásit příspěvek o inovativním řešení v oboru strojového vidění nejpozději do 15. července. Do tohoto termínu je potřeba odevzdat nejvýše čtyřstránkový abstrakt v angličtině, který popíše dané řešení včetně jeho přínosů pro koncového uživatele. Abstrakt je možné doplnit také videem a seznamem odkazů. Podrobnosti pro přihlášení jsou zde

Porota složená z odborníků na strojové vidění vybere ze všech příspěvků tu nepřínosnější inovaci a odmění ji částkou 3 000 eur. Z přihlášených řešení budou vybrána ta nejzajímavější, která budou zahrnuta do tištěné brožury. Tyto vybrané příspěvky pak budou prezentovány živě svými řešiteli na veletrhu Vision na fóru Industrial Vision Days. Zde porota vyhlásí vítěze letošního ročníku Vision Award za vynikající inovaci strojového vidění.

Na říjnovém veletrhu Vision budou vystavovány kamerové systémy, software včetně komunikací, příslušenství a služeb v oboru strojového vidění. Návštěvníci se seznámí s tím, jak se strojové vidění rozšiřuje do nových oborů. Vedle průmyslu nalézá uplatnění v maloobchodě, dopravě, v chytrých budovách a městech, při kontrole potravin a ve zdravotnictví.

(ev)