Aktuální vydání

celé číslo

04

2023

Automatizace pro snižování spotřeby energií a vlivu prům. na živ. prostředí

Management a úspory energií v průmyslu

celé číslo

Smart Grids 2022 – spolehlivé komunikace v komunálních službách a u dodavatelů energie

Technické změny, tlak na modernizaci a digitalizaci jsou výzvy pro připojení zařízení v komunálních službách a u dodavatelů energie.

Možné řešení od společnosti INSYS icom

Odolné routery INSYS icom jsou navrženy pro soběstačné použití v náročných podmínkách průmyslového prostředí. Routery jsou velmi flexibilní z hlediska různých komunikačních cest, rozhraní a výkonnostních tříd.

Operační systém icom OS na směrovačích INSYS zajišťuje vysokou a vždy udržovanou kybernetickou bezpečnost (zabezpečení IT) díky pravidelným aktualizacím. Funkce a transparentní informace o bezpečnosti na adrese https://www.insys-icom.com/unternehmen/it-sicherheit/ jsou nezbytné pro odpovídající bezpečnostní audity.

Software icom Router Management zajišťuje podporu při zavádění a také automatizované a centralizované aktualizace konfigurací, firmwaru nebo softwaru pro okraje zařízení (kontejner LXC). To znamená, že každá změna je řádně zdokumentována a dohledatelná. Službu lze provozovat i na místě a nabízí rozhraní API pro snadnou integraci do vlastních systémů.

Příklady z praxe

U zvláště kritických připojení lze pro záložní scénáře použít redundantní připojení, např. DSL a LTE nebo optické připojení a LTE současně. Tím se snižuje riziko selhání.

U zásuvného systému MRX lze komunikační karty vyměňovat. Tam, kde se dnes používá karta 4G, může být v budoucnu použita karta 5G nebo 450MHz karta. Tím je zajištěna bezpečnost investice.

Každých 8 až 9 týdnů je možné odebírat informace o kybernetickém zabezpečení i o aktualizacích firmwaru. Tím je zajištěna bezpečnost a transparentnost a oddělení IT jsou spokojena.

Zajímá Vás více?

Neváhejte navštívit webové stránky - https://www.insys-icom.com/cs/