Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Seminář: využití umělé inteligence v průmyslové praxi

Umělá inteligence – je to jen buzzword, nebo opravdu změní náš svět, včetně průmyslu? Jaké je její využití a jaká nebezpečí skrývá? Přijďte o tom diskutovat: Ústav výrobních strojů a zařízení Fakulty strojní ČVUT v Praze ve spolupráci s Českomoravskou společností pro automatizaci pořádají v pondělí 24. 6. 2024 od 9 hodin v budově Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze – Dejvicích seminář o využití umělé inteligence v průmyslové praxi.

Představené příklady budou zahrnovat např. využití AI pro monitorování stavu strojů, v optické kontrole kvality výroby nebo jako základ digitálního asistenta (copilota) pro různé technické úlohy.

Osobně se těším na přednášku Yehora Safonova, odborníka na kybernetickou bezpečnost, o tom, jaká nebezpečná stvoření se skrývají pro hladinou systémů generativní umělé inteligence a jak je naivně krmíme svými daty. Diskutovány budou i právní otázky využití umělé inteligence v různých úlohách v průmyslu. Ale hovořit se bude také o využití AI k monitorování stavu strojů nebo při řízení kvality a o průmyslovém copilotu firmy Siemens: využití generativní AI v průmyslové praxi.

Po skončení dopolední části bude komentovaná návštěva testbedu CIIRC ČVUT.

Akce je určena vývojovým pracovníkům, projektantům a konstruktérům, automatizačním inženýrům, technikům inženýrských firem, integrátorům systémů, vedoucím provozů, technickým ředitelům závodů, manažerům údržby a servisu, ale i středoškolským a vysokoškolským studentům a učitelům.

Program a registrační formulář najdete na https://web.rcmt.cvut.cz/rcmt/.

(ed)