Aktuální vydání

celé číslo

06

2020

Automatizace v potravinářství a farmacii

celé číslo

Rockwell Automation posiluje v kybernetické bezpečnosti převzetím společnosti Avnet

Společnost Rockwell Automation převzala 13. 1. 2020 soukromou společnost Avnet Data Security, izraelského poskytovatele kybernetické bezpečnosti, který již 20 let poskytuje IT/OT kybernetické služby a řešení od hodnocení, testování penetrace, síťových a bezpečnostních řešení a školení. Akvizice posílí schopnost společnosti Rockwell Automation poskytovat IT/OT služby v oblasti kybernetické bezpečnosti po celém světě.
Získání izraelské společnosti je pro Rockwell Automation významným krokem i z pohledu aktuálního zaměření českého trhu. „Kybernetická bezpečnost je v současné době velmi ožahavé téma, které je spojené s rozšiřující se digitalizací průmyslového odvětví. Dnes a denně průmyslové podniky čelí možnosti kybernetického útoku a díky této akvizici společnost Rockwell Automation bude schopna nabídnou ucelenější řešení ochrany před těmito útoky“, dodal Jan Akrman, Country Manager pro CSEE region, společnosti Rockwell Automation.
Kybernetická bezpečnost je jednou z nejrychleji rostoucích částí obchodu se službami Rockwell Automation. Vzhledem k vývoji zpracovatelského průmyslu, který se stal propojenějším než kdykoli předtím, starší strategie fyzické bezpečnosti již k ochraně výrobních operací nestačí. Svou komplexní sadou služeb a řešení pomáhá společnost Rockwell Automation svým zákazníkům vyvíjet, udržovat a rozvíjet proaktivní strategie kybernetické bezpečnosti. Rozsáhlé zkušenosti týmu Avnet pomůžou Rockwell Automation rozšířit odborné znalosti z oblasti IT/OT kybernetických a síťových technologií a tím podpořit strategický cíl dosažení dvojciferného růstu v oblasti informačních řešení a služeb.
(ev)