Aktuální vydání

celé číslo

08

2019

MSV 2019 v Brně

celé číslo

Robot YuMi nepřetržitě testuje bankomaty

Na spolehlivost softwaru pro bankomaty jsou kladeny velké nároky. Proto ho švýcarská společnost Abrantix AG nejméně jednou za půl roku aktualizuje. Po aktualizaci je vždy nutné důkladně prověřit všechny jeho funkce. Místo vyčerpávajícího ručního testování posloužil k opakovanému zkoušení dvouruký robot ABB YuMi®.

Obr. 1. Robot YuMi testuje běžné operace s bankomatem i chybné manipulace 

Jak můžete vidět na videu (https://youtu.be/Fa_VqLf259I), robot testuje běžné operace s bankomatem, jako je např. vložení karty, zadání kódu PIN, a odebrání či vložení bankovek, tak, jak to běžně dělají lidé. Testovací program dokonce zahrnuje lidské chyby, kterých se robot YuMi záměrně dopouští, aby bylo jasné, že s nimi software poradí. Příkladem může být vložení bankovek sepnutých sponkou.

Marc-Andre Zingg, obchodní ředitel ABB Robotics ve Švýcarsku, uvedl: „Systém pro testování bankomatů, který vyvinula společnost Abrantix, je právě ten přesný a kolaborativní proces, pro jaké je robot YuMi určený.“

Automatické zkoušení a ověřování zvýšilo rychlost vývoje softwaru. Vývojáři během dne vytvářejí nové funkce pro software bankomatu. Tyto funkce pak hned nato v noci robot YuMi automaticky testuje a výsledky se kontrolují následující den. Díky tomu zbývá pracovníkům čas na smysluplnější úkoly.

„Zkušební cykly při vydávání nových verzí softwaru dříve představovaly problematické, ba dokonce rizikové místo. Díky novému řešení, které využívá robota YuMi®, se zkušební cyklus lépe řídí a zaměstnanci se mohou nyní soustředit na zlepšování zkušebních případů a postupů, nebo mohou dokonce vyvíjet nové funkce softwaru. Na samotném bankomatu testování mezitím provádí robot YuMi®,“ uvedl Daniel Eckstein, generální ředitel společnosti Abrantix.

„Ve společnosti Diebold Nixdorf se domníváme, že toto automatické testovací prostředí, které vytvořili přední inovátoři Abrantix a ABB, společně s našimi rozsáhlými znalostmi v oblasti vývoje a testování nového softwaru pro bankomaty, může nesmírně zvýšit efektivnost testování a kvalitu softwaru ve stovkách testovacích laboratoří našich zákazníků po celém světě,“ uvedl Richard Schlauri, výkonný ředitel švýcarské společnosti Diebold Nixdorf.

Video ukazuje, jak YuMi ovládá bankomat: https://youtu.be/Fa_VqLf259I.

Více informací o robotu YuMi je na www.abb.com/robotics.