Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

První silový kabel pro kabelové žlaby i energetické řetězy s certifikací UL

S novým kabelem chainflex CF33.UL představuje firma Hennlich na českém trhu první silový kabel pro použití v energetickém řetězu i ve statickém kabelovém žlabu, který má certifikaci UL a čtyřletou záruku na fungování v energetickém řetězu firmy igus. To znamená, že kabel lze plynule položit z energetického řetězu do statického kabelového žlabu, aniž by bylo nutné spojit dva kabely konektory tak, jak to vyžaduje norma. Sérií kabelů CF33.UL firma igus rovněž rozšiřuje svou nabídku kabelů chainflex o silový stíněný kabel s pláštěm z PVC.

Kabely uvedené v seznamu UL (UL listed) jsou obvykle určené pouze pro pevnou instalaci nebo příležitostný pohyb. Schválení UL pro trvale se pohybující kabely určené do energetických řetězů dosud neexistovalo. Kabel chainflex CF33.UL má schválení jako flexibilní silový kabel podle UL 2277.

Firma igus podrobuje své kabely zkouškám ve vlastní laboratoři. Díky sérii testů a 30 letům zkušeností v oblasti flexibilních kabelů nedávno prodloužila záruku na nový motorový kabel na čtyři roky nebo 10 milionů dvojitých zdvihů. Údaje z laboratoře využívá firma také pro své online nástroje, jako je např. nástroj pro výpočet životnosti kabelů chainflex. Zde mohou zákazníci zjistit životnost kabelů ve své úloze.

HENNLICH s. r. o., tel.: +420 416 711 111, e-mail: lin-tech@hennlich.cz, www.hennlich.cz