Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Pohodlné připojení zařízení se svorkami WAGO řady 2601

Svorky řady 2601 od firmy WAGO, určené na desky plošných spojů, umožňují díky pákovému mechanismu zapojovat vodiče malých průřezů i v podmínkách průmyslových provozů, a to bez nářadí. Svorky jsou ideální pro průřezy od 0,14 do 1,5 mm˛ (26 až 16 AWG). Pevné vodiče a jemně slaněné vodiče s dutinkami lze díky připojení Push-in CAGE CLAMP do svorky zasunout a upevnit přímo. Všechny ostatní typy vodičů tohoto průřezu je možné rychle a snadno připojit pomocí páčkového mechanismu.

Připojování vodičů bez nástrojů je celosvětově moderním trendem. Důležitou vlastností svorek WAGO 2601 je to, že kontaktní místo je díky páčkovému mechanismu vždy bezpečně zajištěno. Svorky mají rozteč 3,5 mm a vzhledem ke svým malým rozměrům zabírají na desce plošných spojů minimální místo. Vodiče lze k desce plošných spojů pomocí svorek řady 2601 připojit jak horizontálně, tak i vertikálně. Používají se např. v průmyslové elektronice, napájecích zdrojích, inteligentních domácích instalacích nebo na deskách průmyslových řídicích modulů. Na přání lze svorky zepředu a shora označit nebo potisknout.

Svorky řady 2601 doplnily unikátní produktovou řadu páčkových svorkovnic na desky plošných spojů od firmy WAGO a jsou ideální volbou pro připojení zařízení v provozních podmínkách.

WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 143, e-mail: info.cz@wago.com, www.wago.cz