Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Novinky z CiA

Asociace CiA, CAN in Automation, ve svém newsletteru uvádí, jaké novinky pro nejbližší dobu chystá.

Únor je dobou, kdy se obvykle koná veletrh Embedded World. Ten se loni ještě uskutečnil, těsně před tím, než bylo pořádání veletrhů zakázáno, ale Holger Zeltwanger, výkonný ředitel CiA, ho zhodnotil jako katastrofu. Letošní virtuální náhrady veletrhu se CiA nezúčastní, protože její vedení v možný přínos „online veletrhů“ nevěří, zvláště pro nezisková sdružení, jako je CiA. Koncepce virtuálních veletrhů neumožňuje ani získávání nových kontaktů, ani efektivní prezentaci technických novinek.

Nicméně CiA se zúčastní doprovodné konference Embedded World Digital, kde budou prezentovány přednášky na téma CAN XL, novinky ve službách USDO pro CANopen FD, CAN FD Light a nákladově úsporná implementace uzlů CAN FD.

CAN XL je v současné době krátce před plným uvedením na trh: dokončují se specifikace CiA 610-1 CAN XL data link layer a CiA 610-3 CAN XL physical media. Oficiální oznámení má přijít během konference iCC (International CAN Conference), jež se bude konat v červnu. Konference je zatím plánována také jen virtuální.

Kromě konference plánuje CiA také sérii webinářů na obecná i specifická témata (CANopen Lift, CleANopen, CiA Subsea). Webináře jsou v němčině a angličtině a jejich seznam je na https://www.can-cia.org/services/seminars/webinar/.

(Bk)