Aktuální vydání

celé číslo

06

2020

Automatizace v potravinářství a farmacii

celé číslo

Novinky společnosti ifm electronic pro rok 2020

Společnost ifm electronic představuje v nabídce pro rok 2020 především snímací techniku pro potravinářství. Všechny uváděné přístroje se však velmi dobře uplatní i v dalších průmyslových odvětvích.

Kapacitní snímač hladiny KQ10

Nový kapacitní senzor je schopen „vidět“  přes nevodivé stěny a bezdotykově detekovat polohu hladiny sypkých materiálů nebo kapaliny. Tento příložných senzor nevyžaduje žádnou údržbu. Přes rozhraní IO-Link lze přenášet naměřené hodnoty v úsecích 250 mm v rozsahu 0 až 100 % bez mrtvých pásem. Výšku hladiny uvnitř nádrže znázorňuje 20 diod přímo na senzoru.

Vícebarevné dotykové senzory KT6

Nové vícebarevné dotykové senzory nastavitelné pro všechny typy nejen potravinářských provozů. Tam, kde dříve bylo vyžadováno mnoho různých senzorů, stačí nyní jeden individuálně nastavitelný. Funkce NO / NC nebo barvy pro různé provozní stavy lze nastavit během několika sekund. Kromě toho lze zvolit dynamické, statické nebo bistabilní spínání senzor

 

Senzor tlaku pro malá potrubí (G1/2 ) typu PM15

Nový senzor tlaku  s jedinečným konceptem těsnění při proplachu, který umožňuje integraci malých keramicko-kapacitních měřicích buněk do úzkých trubek, např. do dávkovacích a plnicích systémů, což dříve nebylo možné. Díky závitu G 1/2 jej lze nainstalovat bez nutnosti drahých adaptérů. Splachovací a robustní keramická měřicí buňka je odolná vůči tlakovým a vakuovým rázům a nárazům abrazivních látek.

 

Senzory vodivosti LDL100/LDL200

Nové senzory vodivosti se hodí pro čištění výrobních sestav. Pomocí flexibilních měřicích bodů je snímána koncentrace čisticích tekutin a jsou detekovány zbytky v proplachové vodě. Tím se zlepšuje postup čištění výrobních sestav a snižuje se spotřeba čisticích prostředků i energie a vod. Zároveň se tím zabraňuje poruchám a neplánovaným prostojům. Komunikace prostřednictvím IO-Link umožňuje bezztrátový přenos naměřených hodnot.

Teplotní převodník TCC

Teplotní převodník TCC robustní konstrukce s přesností 0,2 K v celém rozsahu měření se dokonale hodí pro použití v procesech citlivých na teplotu, jako je zpracování potravin, gumy nebo uhlíku. Současně s měřením trvale sleduje svou spolehlivost a pokud se čidlo odchýlí od individuálně definovaných hodnot tolerance (nebo v případě poruchy senzoru), vyšle signál prostřednictvím jasně viditelné LED a diagnostického výstupu.

                                                                                                                             (ifm electronic)