Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Nová generace jednotek pro řízení pohybu Delta AX-5

Jednotky CPU AX-5 (motion control), vybavené vícejádrovými procesory nejnovější generace, zaručující rychlou odezvu a vysoký výkon a mají řadu vestavěných hardwarových rozhraní; dva nezávislé ethernetové porty, slot pro USB a slot pro SD karty. Podporují velký počet komunikačních protokolů (EtherCAT, CANopen, Profinet master i slave, EtherNet/IP skener i adaptér, Modbus TCP a Modbus RTU) bez nutnosti instalace dalších modulů nebo softwarových licencí. Zvláštní pozornost byla věnována konektivitě IIoT prostřednictvím podpory MQTT a OPC UA a integrovaného FTP serveru. Díky těmto vlastnostem jsou jednotky AX-5 extrémně flexibilní a vhodné pro širokou škálu úloh.

Kromě CPU obsahuje řada AX-5 novou generaci modulů vzdálených I/O. Jejich ultratenká konstrukce (pouze 12 mm) umožňuje uživatelům ušetřit až 50 % místa v rozváděči, a tím výrazně snížit celkové náklady. Všechny moduly jsou vybaveny odnímatelným předním konektorem, který usnadňuje zapojení kabeláže. Speciální spona na lištu DIN, kterou má firma Delta Electronics patentovanou, zajišťuje stabilní a zároveň snadnou instalaci i demontáž modulů.

I/O moduly AX-5 podporují protokoly EtherCAT a Profinet. Obsahují speciální vazební členy a rozhraní pro digitální, analogové a termočlánkové signály. Napájecí a systémové moduly umožňují uživatelům vytvářet elektricky izolované skupiny I/O na společném potenciálu kdekoliv v jejich racku. V následujících měsících bude řada rozšířena o vazební člen EtherNet/IP, vysokorychlostní čítač, pulzní vstup a bezpečnostní moduly SIL3, které lze kombinovat s běžnými moduly.

Bezproblémová integrace jednotek řady AX-5 do platformy Delta DIADesigner-AX zaručuje podporu mezinárodních standardů, jako jsou IEC 61131-3 a PLCopen, a tím i rychlé uvedení do provozu a snadné použití.

Přijďte navštívit stánek firmy Delta Electronics na veletrhu SPS v Norimberku (14. až 16. listopadu): hala 7, stánek 593.

(ed)