Aktuální vydání

celé číslo

11

2019

Využití robotů, dopravníků a manipulační techniky ve výrobních linkách

Průmyslové a servisní roboty

celé číslo

Nejlepší exponáty a expozice oceněny na veletrhu Vodovody – kanalizace 2019

Na veletrhu výstavy Vodovody – kanalizace 2019 (21. až 23. 5.) byly vyhodnoceny exponáty přihlášené do soutěže Zlatá VOD-KA. Společnost Reline Europe AG uspěla se svou bezvýkopovou metodou sanace šachet, která zjednoduší rekonstrukce kanalizační infrastruktury.

Dalším oceněným exponátem se stal průtokový cytometr Sigrist BactoSense, který při sledování kvality vody umožňuje velmi rychlou analýzu pitné vody. Výrobcem tohoto přístroje je firma Sigrist – Photometer AG. Ocenění Zlatá VOD-KA získala také inspekční kamera Tech Worm, který umožňuje lepší a kvalitnější sledování stavu kanalizační sítě. Výrobcem tohoto přístroje je česká rodinná firma Zikmund electronics.

Velké pozornosti se těšila také soutěž zručnosti. Úkolem soutěžících byla navrtávka na potrubí pod tlakem a sestavení domovní přípojky. Vítězství z dovednostní soutěže si odneslo družstvo ze Severočeské servisní, a. s.

Obr. 1. V soutěži zručnosti se závodilo v navrtávání potrubí pod tlakem a sestavování domovní přípojky

Ve třetí soutěži byly na výstavě VOD-KA hodnoceny výstavní expozice. Kategorii do 30 m2 vyhrála firma Kamstrup A/S, jejíž stánek realizovala firma Revys Profi. Jako nejlepší expozice velikosti do 60 m2 byla vyhodnocena firma Arko Technology, jejíž výstavní stánek realizovala firma Exponex. Mezi stánky nad 60 m2 se porotě nejvíce líbilo výstavní místo společnosti VAG, který postavila firma Via Reklama.

Všechny ceny byly uděleny na slavnostním večeru Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK ČR), který letos slaví 30 let od svého založení.

(ev)