Aktuální vydání

celé číslo

06

2020

Automatizace v potravinářství a farmacii

celé číslo

Na veletrhu It-sa 2019 je plno

O veletrh kybernetické bezpečnosti it-sa (8. až 10. 10.) v Norimberku mají návštěvníci velký zájem. Zabezpečení dat, sítí i výpočetní techniky včetně mobilů a notebooků před útoky nebo neoprávněnými přístupy je v současnosti naléhavé jak v bankách, státních institucích, tak také v průmyslu. V halách 9, 10, 10.1 a 11 je velmi živo a také diskusní fóra jsou plná posluchačů. Veletrh je třídenní, takže návštěvnost je vysoká každý den.

Uprostřed haly 10.1. ve stánku č. 408 vystavují společně české firmy. Společnost Digital Resources využívá veletrhu i-sa k představení informačního systému pro správu dokumentů ve firmách, M-Files. Systém se postará o pořádek v dokumentech a také bezpečné uložení v databázi SQL. Systém využívají např společnosti Deloitte a KKCG.

Firma GreyCortex prezentuje na společném stánku českých firem svůj tradiční systém Mendel pro sledování, analýzu a zabezpečení sítí.  Novinkou je, že se nyní zaměřuje také na zabezpečení sítí v systémech SCADA. Sledováním aktivit v síti zlepšuje jejich bezpečnost.

Firma Novicom vystavuje na veletrhu it-sa pravidelně a propaguje zde systém AddNet, který výrazně zlepšuje správu nakládání s iP adresami (IPAM – IP address space management) a zajišťuje bezpečné přístupy k velkým distribuovaným sítím. Společnost Privacy Experts představuje na it-sa systém AppGuard, který chrání počítače a servery před kybernetickými útoky. Systém japonsko-americké společnosti AppGuard izoluje v případě útoku klíčové části systémů, aby se virus nedostal dál. AppGuard se řídí strategií nulové důvěry, tedy předpokládá, že každý program může být branou pro nestandardní aktivity.

Na veletrhu it-sa 2019 vystavují četné přední firmy zaměřené na kybernetickou bezpečnost, např společnost Kasperky. Ta představuje svůj program pro malé a střední firmy. Podle studie, kterou si firma Kaspersky zpracovala, si třetina malých a středních firem (pod 500 zaměstnanců) najímá pro zajištění své infomační technik externí firmy a 21 procent z nich chce k tomuto kroku přistoupit v následujících 12 měsících. Proto mnoho společnosti cílí svou nabídku také na menší firmy.

 (ev)