Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Memosens 2.0 – digitální přenos dat pro lepší bezpečnost a snadné ovládání senzorů

Přenos dat Memosens způsobil revoluci v přístrojové technice pro analýzu kapalin. Převádí naměřenou hodnotu na digitální signál a ten přenáší indukčně do převodníku, čímž eliminuje problémy spojené s vlhkostí. Při přerušení přenosu je signalizován alarm a díky tomu Memosens zaručuje bezpečný přenos dat a spolehlivou funkci měření. Měřicí body vybavené novou verzí, Memosens 2.0, jsou plně připravené na budoucí použití v systémech průmyslového internetu věcí, IIoT.

Obr. 1. Memosens 2.0 umožňuje analýzu kapalin ve všech průmyslových odvětvích s ohledem na budoucnost

Připojení

Memosens 2.0 nabízí rozšířené úložiště kalibračních, senzorových a procesních dat. Poskytuje lepší identifikaci trendů, přesnější řízení procesů a poskytuje základ pro prediktivní údržbu a služby IIoT s ohledem na požadavky budoucnosti.

Bezproblémová integrace

Memosens 2.0 a Liquiline nabízejí velké množství protokolů, rozhraní a výstupů pro rychlou integraci do stávajících infrastruktur a správy majetku provozu.

Bezpečí

Bezkontaktní přenos digitálních dat eliminuje vlivy vlhkosti, koroze a vodivých můstků s výstražným hlášením v případě přerušení přenosu signálu. Galvanické oddělení obvodů zajišťuje spolehlivé měření bez interferencí, které splňuje požadavky EMC.

Obr. 2. Senzory Memosens s jsou zcela odolné vůči vlhkosti, korozi a solným můstkům

Jednoduchost

Kalibrace za příznivých laboratorních podmínek, uzamykatelný bajonetový konektor a konektivita plug & play umožňují snadnou manipulaci se senzorem.

Nižší provozní náklady

Výměna senzoru předem kalibrovanými senzory přímo na místě snižuje prostoje procesu a pravidelná regenerace prodlužuje jeho životnost.

Memosens 2.0 zachovává všechny výhody dřívější verze Memosens a posouvá ji na novou úroveň. Ukládá osmkrát více dat, jako např. historii kalibrací a matici zatížení, což připravuje cestu pro skutečnou prediktivní údržbu a vylepšené služby IIoT.

Obr. 3. Díky kompletně zalité elektronice v hlavici senzoru Memosens jsou senzory digitální a inteligentní

Tento způsob přenosu dat je velmi flexibilní a je možné použít ho i v prostředích s nebezpečím výbuchu, protože všechny senzory Ex lze přiřadit ke všem převodníkům Liquiline s příslušným schválením. Senzory Memosens 2.0 jsou zpětně kompatibilní pro rychlou integraci do stávajících systémů.

(Endress+Hauser)