Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Kongres Evropské sítě inovač. center (EBN) přivede do Brna zástupce nejvýraz. evrop. akcelerátorů

Každoroční největší evropské setkání inkubátorů, inovačních center, akcelerátorů, vědeckých parků a hybatelů inovací pod hlavičkou Evropské sítě inovačních center (EBN) se uskuteční 14. a 15. června v Hotelu International Brně. Je to vůbec poprvé, co se kongres EBN odehraje v některém z měst bývalého východního bloku. To potvrzuje výjimečné postavení Brna na mapě evropských inovací.

Kongres funguje každoročně jako platforma pro evropskou inovační komunitu. Poskytuje účastníkům prostor, kde se seznámí s nejnovějšími trendy, strategiemi a osvědčenými postupy v oblasti inovací v podnikání. „Jižní Morava vsadila před dvaceti lety na podporu inovací a znalostní ekonomiku. Přineslo to prestiž, stabilní pracovní místa i vyšší růst kvality života. Pro region je možnost organizovat takovou akci důkazem toho, že si v posledních letech vybudoval ve světě inovací respekt,“ říká ředitel inovační agentury JIC Petr Chládek, která kongres spoluorganizuje.

Hlavním hostem kongresu je autor knihy Uncertainty Mindset Vaughn Tan, který působí na University College London a je držitelem doktorátu z Harvardovy univerzity. „Tématem letošního kongresu jsou inovace v nejistých časech. Diskuse se tedy budou týkat toho, jak mohou inovace pomoci lidem čelit aktuálním výzvám – až už jde o válku na Ukrajině, energetickou krizi nebo klimatickou krizi,“ vysvětluje Chládek s tím, že prostor dostanou i zástupci ukrajinských organizací na podporu startupů, aby představili možné oblasti spolupráce s evropskými inkubátory a akcelerátory. V dalším programu se účastníci zaměří např. na témata, jako jsou větší podpora inovací v regionech, podpora high-tech firem, vesmírný průmysl, udržitelnost nebo kreativní průmysl.

Další informace najdete na www.ebncongress.eu.

(ed)