Aktuální vydání

celé číslo

08

2020

Mozaika novinek a informací

Restart ekonomiky

celé číslo

Konference Teratec Forum bude letos jen virtuálně

Ve dnech 13. a 14. října se uskuteční virtuální konference Teratec Forum věnovaná mezinárodním výsledkům výzkumu a vývoje v oblastech simulací, výpočetních klastrů, velkých dat a umělé inteligence. Tyto obory se dostávají do popředí zvláště tam, kde je třeba analyzovat data pro účely výzkumu, vývoje, inovací nebo zkoušek prototypů – a to jsou oblasti, které jsou velmi potřebné pro obnovu ekonomiky. Obory, o nichž se bude na konferenci jednat, se uplatňují v mnoha sektorech: ve zdravotnictví, v průmyslu od konstruování až po výrobu, v kosmonautice, zabezpečovacích systémech nebo při řízení chytrých měst.

Konference bude doprovázena virtuální výstavou s více než padesáti vystavovateli (výrobci a vývojáři softwaru, dodavatelé a integrátoři hardwaru, univerzity, výzkumná centra, evropské výzkumné projekty atd.). Účastníci, kteří se o prezentovaných a vystavovaných novinkách budou chtít dozvědět více, si mohou sjednat s příslušným odborníkem osobní chat.

Plenární sekce se zúčastní eurokomisař Thierry Breton, francouzská ministryně obrany Florence Parlyová, viceprezidentka skupiny Intel Data Center Group Trish Damkrogerová, technický ředitel firmy Google Kevin D. Kissell a další přední osobnosti francouzského a evropského průmyslu.

Následovat budou technické přednášky např. na témata využití digitálních dvojčat v medicíně, kvantových počítačů, využití satelitních dat pro sledování stavu životního prostředí, vědeckých výpočtů, výpočetních klastrů a cloud computingu a superpočítačů exascale.

Součástí bude také vyhodnocení a ocenění zvláště inovativních projektu a firem v naznačených oblastech. K pěti tradičním cenám letos přibude šestá za produkt, techniku nebo službu představující účinné řešení pomáhající při boji s covidem-19 nebo při obnově hospodářství po opatřeních.

Více informací a registrace: https://teratec.eu/forum.

Teratec je francouzské sdružení evropských firem a výzkumných institucí působících v oblasti digitálních simulací.

(Bk)