Aktuální vydání

celé číslo

08

2019

MSV 2019 v Brně

celé číslo

Konference Simcenter – Europe 2018 v Praze

Ve dnech 3. až 5. prosince 2018 se bude v Praze konat konference 2018 Simcenter – Europe, kterou pořádá společnost Siemens PLM Software. Bude zaměřena na simulace, testování a návrh experimentů s využitím softwarových nástrojů umožňujících vytvoření tzv. digitálního dvojčete ověřovaného výrobku či systému.

Metodika digitálního dvojčete je nejmodernější přístup, který v současnosti společnosti využívají při návrhu a ověření funkčnosti nových výrobků. Zrcadlení celého životního cyklu výrobku do digitální podoby má mnoho výhod – efektivnější vývoj, vyšší přesnost výroby, „inteligentnější“ chování výrobku atd. Software Simcenter vychází z nástrojů LMS Solutions, CD-Adapco, Tass a dalších, přičemž slouží právě pro vytváření a správu digitálních dvojčat vyvíjených produktů.

Proč se zúčastnit? Prvním důvodem je možnost seznámit se s přístupy, tipy a triky, které používají kolegové z různých koutů světa. Konference skýtá neopakovatelnou možnost setkání s experty ve svém oboru a vzájemné výměny zkušeností. Celý jeden den konference je navíc věnován workshopu, kde se účastníci seznámí se všemi produkty Simcenter a budou si moci vybrat z témat, která jsou jim blízká.

Na konferenci vystoupí odborníci z celého světa. V současné době je přihlášeno 113 přednášejících. O úvodní přednášku se postarají Nancy Rademakerová (společnost Nexxworks), odbornice na vliv techniky na lidské chování, a Joe Barkai, předseda výboru Connected Vehicle and Vehicle IoT, který se specializuje na umělou inteligenci, rozšířenou realitu a strojové učení. Další příspěvky zazní od zástupců společností Airbus, BAE Systems, BASF, BMW AG, Continental, Daimler AG, Ford, JCB, Opel, Renault-Nissan, Thales Alenia Space, Volvo Truck, Wärtsilä a ZF.

Více informací o chystané konferenci lze nalézt na webové stránce https://www.linkedin.com/pulse/electric-autonomous-vehicle-discussions-simcenter-prague-croegaert/?CMPID=9948&sf94451993=1. Program konference je pak zveřejněn na adrese http://www.cvent.com/events/siemens-plm-software-2018-simcenter-conference-europe/agenda-b361938f2a404c2789eef0fb1fe1e322.aspx.

(jh)