Aktuální vydání

celé číslo

07

2021

Automatizace řízení dopravy a infrastruktury, nabíjecí stanice, autonomní vozidla

celé číslo

Konference Digitální výroba 2021: pečlivě připravená akce s bohatým programem

Již příští týden, 8. až 9. června, se v Praze uskuteční konference Digitální výroba, kterou pořádá firma Trade Media International.

Konferencí o digitalizaci je víc než mnoho, ale na tuto chci zvlášť upozornit. Nejen proto, že jsme jejím mediálním partnerem, takže je to naše povinnost, ale také proto, že je to trochu jiná konference – s pečlivě promyšleným konceptem a zajímavým programem: podívejte se na https://www.konference-vyroba40.cz/program.html. Mezi řečníky najdete nejen dodavatele jednotlivých komponent i ucelených řešení digitalizace, integrátory a inženýrské firmy, ale i koncové uživatele z různých oborů průmyslu, např. z automobilové výroby, metalurgie, chemického průmyslu, výroby balicích strojů atd. Od konference si proto slibuji, že poskytne široký průřez celou problematikou. Digitalizace se totiž hodně liší nejen podle typu výroby, ale i podle velikosti podniku: jinak vypadá v malé firmě a jinak v mezinárodním koncernu. Dalším rozměrem digitalizace je potom její hloubka, tedy to, co vše digitalizace v podniku postihuje. Zde je třeba si uvědomit, že digitalizací výroby rozumíme nejen samotné výrobní procesy, ale i všechno okolo ní – nevyhýbá se konstrukčním kancelářím, technologům, skladům, zásobování, logistice ani prodeji výrobků a marketingu.

Těším se i na sekci, který se bude věnovat aditivní výrobě. Ta je sama o sobě velmi zajímavým oborem, ale její souvislosti s digitalizací si nemusí každý zcela uvědomit.

Konference je bohužel stále převážně virtuální, počet účastníků živé akce je výrazně omezen jen na přednášející a VIP hosty (viz https://www.konference-vyroba40.cz/registrace.html), ostatní se mohou připojit pouze přes internet, ale Trade Media International už na konferenci Roboty 2021 ukázala, že tento formát bravurně zvládá (https://www.vseoprumyslu.cz/inspirace/video/roboticky-den-2021-virtualni-robozazitek-s-nadstavbou.html).

Petr Bartošík