Aktuální vydání

celé číslo

06

2020

Automatizace v potravinářství a farmacii

celé číslo

Kamion společnosti ifm eletronic na MSV v Brně

Značnou pozornost budil na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně veliký oranžový kamion zaparkovaný mezi pavilony P a Z. Návštěvníky přilákala nepřehlédnutelná kabina, navržená italským průmyslovým designérem Luigim Colanim, i vlastní kamion nezvyklých rozměrů, který posloužil společnosti ifm electronic jako výstavní stánek.

Kamion zvaný ifm truck  na podvozku DAF Aero 3000 Truck přijel do Brna po vlastní ose a až zde bylo rozložen na dvoupodlažní prezentační prostor o výšce 8 m, šířce 7 m a délce 16,5 m.

V prvním podlaží (obrázek vlevo dole) si zájemci o techniku ifm electronic prohlédli panely s živými ukázkami funkce senzorů a seznámili se s novinkami firmy. Na demonstračních panelech se mohli seznámit s tím, jak, jak pracují komunikační systémy AS-interface a IO-Link s prvky společnosti ifm.  Další model přibližil vibrační diagnostiku společnosti ifm electronic a k vidění byl také modul SmartObserver, který vizualizuje a monitoruje stav strojů a provozů.

Na velké obrazovce běžela videa, která vysvětlují funkce senzorů a systémů. Video o historii firmy připomíná, že ifm electronic je na trhu již celé půlstoletí.

Ve druhém patře kamionu  (obrázek vpravo) kamionu je příjemný, tichý prostor s velkou obrazovkou LED. Dobře poslouží ke školení a jednání s partnery.

Po skončení MSV v Brně se tento kamion složí tak, že horní patro zajede do dolního a boční nástavec se zasune dovnitř. Kamion ifm truck tak bude připraven na další putování na prezentace do italského Milana, a poté  do Německa a Polska.

(ev)