Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Jistá budoucnost s operačním systémem ctrlX OS

Zařízení WAGO Edge Computer a WAGO Edge Controller 400 jsou na základě spolupráce s firmou Bosch Rexroth vybavena operačním systémem ctrlX OS. Tento operační systém založený na Linuxu ocení uživatelé v různých odvětvích: svou flexibilitou ve všech směrech zjednodušuje integraci a zajišťuje rychlejší uvedení aplikace na trh. Zároveň uživatelům přináší více volnosti, protože umožňuje nejen snadné připojení všech běžných sběrnicových a síťových protokolů, ale také svobodnou volbu programovacího prostředí. Uživatelé si tak budou moci v budoucnu ještě flexibilněji přizpůsobit řídicí úkoly svým potřebám. WAGO tak posiluje myšlenku otevřené automatizační platformy.

Od provozní přístrojové techniky přes zařízení edge až po cloud: ctrlX OS nezná omezení a lze jej používat na všech úrovních automatizace. Operační systém založený na Linuxu vytváří díky své otevřenosti prostor pro uživatele v různých odvětvích: společnost WAGO dohromady s firmou Bosch Rexroth, která je autorem ctrlX OS, vytvořila „tržiště možností“ a nabízí velkou škálu aplikací, které jsou k dispozici ke stažení v eShopu WAGO, ve WAGO Download Center nebo v ctrlX Store. To znamená, že softwarové funkce lze vyvíjet, instalovat, aktualizovat a provozovat ještě snadněji a flexibilněji.

Více informací o ctrlX OS a kompatibilních produktech WAGO najdou zájemci na https://www.wago.com/de/offene-automatisierung/offenes-engineering-mit-ctrlxos.

(ed)