Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

IoT brány INSYS jako základní pilíř kybernetické bezpečnosti

V současném rychlém a propojeném světě je nezbytné mít spolehlivé a bezpečné komunikační sítě. Ať už jde o osobní, nebo pracovní využití, spoléhají se lidé na internet, aby zůstali ve spojení s okolním světem. S nárůstem kybernetických hrozeb a pokusů o hackerské útoky je však stále náročnější udržet síť bezpečnou.

 

Routery Insys již mnoho let zajišťují spolehlivý dálkový přístup k PLC a nabízejí nejmodernější zabezpečovací funkce, které zajistí, že vzdálená správa zůstane vždy chráněná (obr. 1).

 

Obr. 1. Síťové huby jako IoT brány a routery bývají nejčastějším cílem útoku, jsou totiž nosným pilířem celé komunikační struktury; zařízení bez odpovídajících průmyslových a bezpečnostních certifikací je snadný terč

 

Routery Insys (obr. 2) jsou navržené tak, aby poskytovaly robustní zabezpečení proti široké škále kybernetických hrozeb, včetně malwaru, ransomwaru a phishingových útoků. Díky pokročilým zabezpečovacím funkcím, jako jsou VPN, firewall a detekce narušení, poskytují routery Insys kompletní řešení kybernetické bezpečnosti, které chrání komunikační síť a data.

Zabezpečení komunikačních sítí je pro firmu Insys nejvyšší priorita. Firma investovala velké prostředky do nejnovějších technologií, aby zajistila, že její routery nabízejí nejlepší dostupné zabezpečovací funkce. Routery procházejí rozsáhlým testováním a certifikací, aby si zákazníci byli jistí, že routery splňují nejvyšší standardy kybernetické bezpečnosti, a firma pravidelně aktualizuje svůj software, aby reagovala na všechny nové bezpečnostní hrozby.

 

Obr. 2. Routery Insys jsou kompletně vyvíjeny ve vývojovém středisku firmy v německém Řezně, firma tedy má kompletní kontrolu nad svými produkty a jí vyvíjený operační systém icomOS je právem považován za špičku v oblasti zabezpečení

 

S routery Insys mohou být zákazníci v klidu s vědomím, že je jejich síť zabezpečená a chráněná před kybernetickými hrozbami. Routery jsou navržené tak, aby se snadno používaly, a jejich uživatelsky přívětivé rozhraní usnadňuje nastavení a správu sítě. Ať už pro majitele malé firmy, nebo pro domácí uživatele, routery Insys poskytují dokonalou kombinaci zabezpečení a pohodlí.

Špičkové funkce zabezpečení v kombinaci se závazkem firmy ke spokojenosti zákazníků činí z routerů Insys ideální volbu pro každého, kdo hledá řešení pro komunikační síť, která je zároveň zabezpečená i spolehlivá.

Více: https://www.insys-icom.com/cs-cz/produkty/routery-a-brany/.

 

Routery Insys mají certifikace pro použití v průmyslových řídicích a informačních systémech:

  • ISO 27001 Information security management systems,
  • IEC 62443 Industrial communication networks – Network and system security,
  • certifikace pro použití v kritické infrastruktuře (KRITIS) podle BSI (Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik),
  • úspěch v penetračních testech prováděných BSI,
  • certifikát IT Security made in Germany od pracovní skupiny ITSMIG firmy TeleTrusT,
  • certifikát IT Security made in EU od pracovní skupiny ITSMIE firmy TeleTrusT,
  • certifikát německého spolkového úřadu BSI.

 

 

(INSYS MICROELECTRONICS CZ, s. r. o.)