Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

HARTING Industrial Ethernet Week 2024

Společnost HARTING opět, již potřetí, pořádá webovou akci Industrial Ethernet Week: ve dnech 27. až 29. února si pozve na virtuální pódium kromě vlastních přednášejících odborníky z firem Sick, Belden, Würth Elektronik, AWS, Supplyframe a dalších. Akce se bude konat tři dny a během těchto tří dnů se bude každý den živě vysílat 2,5 hodiny.

První den bude věnován současnému „megatrendu“ – umělé inteligenci. Vystoupí odborníci z firem AWS, Iconics, Mitsubishi Electric, Sick, Erium a IoT Use Case. Hovořit se bude mj. o tom, do jaké míry je dnes umělá inteligence součástí průmyslových výrobků a jak ji v praxi využít.

Po prvním tak trochu „vizonářském“ dnu se druhý den bude věnovat již současné praxi. Odborníci ze společností Softing IT Networks a Harting Technology Group budou diskutovat o problémech, které je třeba zohlednit při instalaci kabeláže v provozních podmínkách průmyslových podniků a o tom, jak je lze řešit. Účastníci uvidí, jak dosáhnout konzistentní kabeláže Profinet, a dozví se o testovaných kabelových svazcích. Přednášky se zaměří také na instalace ve zvlášť náročných prostředích. Prezentována budou i konstrukční data a služby společnosti Harting.

Třetí den se zaměří na instalace na strojích a zařízeních. Jako hosté vystoupí odborníci z firem Belden, Sick, Würth Elektronik a SPE Industrial Partner Network a posluchači nahlédnou na možnosti využití jednopárového Ethernetu (SPE) a realizace průmyslových sítí v provozních podmínkách. Bude také vyhlášen vítěz soutěže SPE Design Challenge 2023.

Představeny budou též možnosti instalace ethernetového rozhraní na desky plošných spojů a instalace Ethernetu v náročných prostředích. Účastníci budou seznámeni s tím, jaká konkrétní data nabízí společnost Harting pro fázi návrhu strojů a zařízení v platformě Supplyframe a jak lze dosáhnout řízení nákladů a rizik u nových návrhů. A tím se vlastně kruh přednášek uzavírá zpět k umělé inteligenci, protože platforma Supplyframe, umožňující řízení projektů metodou Design-to-Source, přináší umělou inteligenci do oblasti řízení dodavatelských řetězců.

Účast na této virtuální akci je zdarma, podmíněná registrací na https://bit.ly/49qUdKY. Jednacím jazykem je angličtina; pro registrované účastníky bude k dispozici záznam.

 

(Bk)