Aktuální vydání

celé číslo

03

2023

Automatizace strojírenské výroby

HMI a operátorské panely

celé číslo

Hannover Messe 2022: sladění bezpečnosti dodávek a ochrany klimatu

Svět zažívá zlom v mezinárodní hospodářské a energetické politice. Zlom, který je doprovázen růstem cen energií a narušením dodavatelských řetězců. Zároveň se stále více výrobních podniků snaží bojovat proti změně klimatu. V této napjaté oblasti je třeba rychle najít řešení: politická, ekonomická a zejména technická.

„Vzhledem k současné globální politické situaci jsou témata veletrhu Hannover Messe aktuálnější než kdykoli předtím. V jádru jde o to, jak zajistit bezpečnost dodávek a zároveň růst a důsledně čelit klimatickým změnám,“ říká Dr. Jochen Köckler, předseda představenstva Deutsche Messe AG. „To se nedá obejít. Musíme uvažovat společně o bezpečnosti dodávek a ochraně klimatu a sladit je dohromady. Technika, která bude představena na veletrhu Hannover Messe, v tom hraje klíčovou roli.“

Od 30. května do 2. června se na hannoverském výstavišti představí 2 500 firem z přibližně 60 zemí. V rámci hlavního tématu „Průmyslová transformace“ ukážou, jak mohou síťově propojené výrobní závody pracovat efektivněji a šetřit zdroje nebo jak lze udržitelně vyrábět a přenášet energii.

Mezi vystavujícími společnostmi jsou velké korporace stejně jako mnoho středně velkých průmyslových firem. Dále zde budou významné německé i zahraniční výzkumné ústavy a přibližně 150 start-upů, pro které je veletrh ideální platformou pro navazování kontaktů s odvětvím.

Značná pozornost bude věnována vodíku jako energetickému médiu. Na veletrhu se na vodík zaměří více než 250 vystavovatelů.

Evropa chce do poloviny století být klimaticky neutrální. Stále více podniků si klade ambiciózní cíle a chystá se kompletně přeměnit svoji výrobu a služby. Společnost Bosch například ukáže, jak je možné dosáhnout efektivnější a udržitelnější výroby baterií pomocí inteligentního energetického managementu a robotů propojených do sítě. Společnost SAP předvede, jak používání softwaru optimalizuje řízení emisí a předcházení vzniku odpadů. Siemens ukáže, jak mohou výrobci elektromobilů dosáhnout svých cílů v oblasti udržitelnosti pomocí digitalizace a robotizace.

Další informace o veletrhu získáte na https://www.hannovermesse.de/en/

Volné vstupenky na veletrh získáte po registraci na https://www.hannovermesse.de/en/application/registration/ticket-registration, při níž zadáte kód FKoxr.

(ed)