Aktuální vydání

celé číslo

01

2021

Řídicí systémy pro strojní výrobu a montáž, průmyslová robotika

Programovatelné automaty (PLC, PAC), operátorské panely, jednotky edge

celé číslo

FEL ČVUT otevře dveře jen virtuálně

Den otevřených dveří na Fakultě elektrotechnické ČVUT (FEL) proběhne 10. prosince 2020 – letos však jen virtuálně. Zájemci o studium během dvouhodinového moderovaného streamu na dálku navštíví jednotlivá pracoviště fakulty.

Průvodcem bude robot Ludvík, který z 37 tisíc dílků lega složili studenti bakalářského studia Martin Šrámek a Matěj Štětka. Představeny budou roboty, drony, autonomně řízené formule, grafické či biomedicínské aplikace, telekomunikační sítě, alternativní energetické zdroje či zařízení pro kosmický program.

FEL ČVUT jako jedna z předních vědeckých institucí v ČR vyniká poměrem jednoho pedagoga na sedm studentů. I díky tomu jsou katedry schopné vedle samotné výuky své studenty efektivně zapojovat do vědeckého výzkumu, často už na bakalářském stupni studia.

Akce je přístupná nejen zájemcům o studium na FEL ČVUT, ale i ostatním zájemcům o moderní elektrotechniku. Uskuteční se 10. prosince 2020 od 16.30 hodin a připojení je možní prostřednictvím odkazu www.fel.cvut.cz/dod. K dispozici budou studenti a pedagogové v interaktivních četech, kteří budou připraveni zodpovědět dotazy k přijímacímu řízení, studijním programům či prezentované technice.

Součástí programu dne otevřených dveří bude vedle virtuální prohlídky pracovišť a rozhovorů také anketa mezi absolventy fakulty. Ke studiu na FEL mají motivovat videa o klíčových studentských projektech, týmu eForce a jeho autonomně řízené formuli, Robosoutěži organizované pro nižší stupně škol a o týmu studentek, které pod názvem wITches popularizují elektrotechniku a programování mezi mladšími dívkami. Inspirovat chce rovněž video o prázdninovém táboře FEL Camp, kde studenti řeší zábavné úkoly uprostřed přírody.

(ed)