Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

Eplan Platforma 2022 s novým vzhledem a koncepcí

Novou verzí svého softwaru Eplan Platforma 2022 ohlašuje firma Eplan budoucnost projektování v elektrotechnice se zaměřením na snadné ovládání. Bude vyhovovat jak zkušeným uživatelům softwaru Eplan, tak začátečníkům. Intuitivní uživatelské rozhraní, založené na konceptech, které už jsou důvěrně známé, je velmi dobře přijímáno a zároveň zlepšuje uživatelský komfort.

Obr. 1. Charakteristickými rysy nové verze Eplan Platforma 2022, která už je nyní k dispozici, jsou snadné ovládání a velká výkonnost

Eplan Platforma 2022 je nyní připravena k uvedení na trh. Uživatelé budou mít k dispozici nově navržené uživatelské rozhraní a funkce pro vylepšení pracovních postupů a pro využití doplňkových cloudových služeb. Shrnuto: nový software pro projektování je charakterizován snadným ovládáním a velkou výkonností. V integrovaných pásech karet i na zobrazení „backstage view“ uživatelé najdou mnoho již zavedených softwarových řešení a ocení výrazně vylepšenou ergonomii ovládání. Nové, intuitivnější uživatelské rozhraní vychází z běžných mezinárodně známých konceptů ovládání, což usnadňuje začátek práce se softwarem.

 Pracovní postupy ve věku digitalizace

Vývojáři firmy Eplan se také zaměřili na postupy práce na projektech a navrhli software pro zlepšení spolupráce v průběhu celého životního cyklu výrobku. Je to proto, že systémy CAE, jako např. Eplan Platforma, jsou něco jako „páteř“ vývojových a výrobních oddělení. Obvykle jsou velmi hluboce integrovány do infrastruktury a strategie zákazníků a z hlediska investic se jejich rozvoj plánuje roky dopředu.

Obr. 2. Mezioborové projektování – od předběžného projektování a plánování přes elektrotechniku a fluidní pohony až po výrobu ovládacích panelů a rozváděčů – je nyní jednodušší a přehlednější

Jedním z jasných cílů při vývoji nové verze Eplan Platforma 2022 byla optimalizace výměny dat mezi jednotlivými zúčastněnými stranami ve všech sektorech společností. Cloudové aplikace, jako jsou Eplan eBuild, eManage (nyní k dispozici také v plné verzi) a eView, umožňují využít zcela nové formy spolupráce v kontextu platformy Eplan. Nová cloudová softwarová řešení výrazně zlepšují spolupráci mezi firmami a jejich zákazníky, obchodními partnery a dodavateli.

 Vyzkoušená a osvědčená platforma

Elektrokonstruktéra Markuse Sommera ze společnosti J. Wagner GmbH, která je jedním z předních výrobců inovativní techniky pro povrchové úpravy materiálů, přesvědčilo nové uživatelské rozhraní. „Jednotné uživatelské rozhraní v nové verzi Eplan Platforma 2022, založené na zavedených koncepcích známých z dnešního pracovního světa, opravdu usnadňuje rychlé zahájení práce se softwarem, zejména pro nováčky. Eplan nabízí nesčetné množství funkcí, ale ty jsou dobře strukturované a přehledně uspořádané a použití vyskakovacích karet zvyšuje komfort práce.“

Někdy jsou přínosy nového řešení v detailech, konstatuje správce systémů Eplan Michael Noack ze společnosti KSV, výrobce rozváděčů sídlícího v německém Koblenzu. Jednou z jeho povinností je starat se o kmenová data. S Platformou Eplan 2022 se velmi podrobně seznámil při testování její beta verze. Pro něj jsou nové funkce správy zařízení jasným krokem vpřed: nyní je možné všechny vlastnosti zařízení ukládat v závislosti na jejich variantách. „Technické vlastnosti lze nyní v nové Platformě Eplan 2022 postihnout s větší variabilitou a větší přesností,“ vysvětluje. „Například při návrhu zapojení je nyní možné správně mapovat pomocné bloky kontaktů stykačů, jejichž zapojení mění své fyzické umístění v závislosti na konstrukci daného rozváděče.“ Díky tomu je schéma zapojení ještě přesnější a kromě zjednodušení konstrukčních prací se tím ještě usnadňuje pozdější zapojování interních spojů v rozváděči.

 Přechod na model předplatného

Eplan Platforma 2022 se prodává výhradně formou předplatného. Tím se firmám snižuje finanční riziko, protože nejsou třeba velké počáteční investice a možnosti plánování individuálního využití softwaru jsou mnohem flexibilnější. Předplatným také firma Eplan posiluje své partnerství se zákazníky, aby mohla lépe reagovat na jejich aktuální potřeby při každodenní práci.

 Závěrem

Platforma Eplan je intuitivnější a flexibilnější a firmám celkově zlepšuje produktivitu. Společnosti využívající doprovodné programy a řešení, jako je partnerský program Eplan, a doplňkové softwarové produkty v cloudu Eplan mohou nyní lépe spolupracovat se zákazníky, partnery a dodavateli.

Více informací je uvedeno na: www.eplan-software.com/inyourhands.

(Eplan)