Aktuální vydání

celé číslo

06

2020

Automatizace v potravinářství a farmacii

celé číslo

Emerson převzal divizi Intelligent Platforms společnosti General Electric

Emerson jako přední firma v oblasti distribuovaných řídicích systémů (DCS) pro automatizaci spojitých průmyslových provozů (chemie, petrochemie apod.) proniká akvizicí Intelligent Platforms do hybridních a zejména diskrétních odvětví, pro která je charakteristické řízení výrobních linek a jednotlivých strojů. Získá tím lepší postavení v takových oborech, jako jsou těžba surovin, life science, potravinářství a balicí technika. Svým klientům nyní nabídne širší možnosti řízení a optimalizaci jejich výrobních činností.

Divize Intelligent Platforms společnosti General Electric se sídlem v Charlottesville (USA) má přibližně 650 zaměstnanců po celém světě a v roce 2017 dosáhla obrat 210 milionů dolarů. Více než 25 let působí v oblasti průmyslové automatizace, konkrétně oborech řízení strojů, průmyslových počítačů, modulů vstupů/výstupů (I/O) a síťových zařízení, projektových a integrační služeb  a další hardwarových a softwarových řešení.

Společnost Emerson zahrne do své nabídky portfolio řídících systémů, připojitelných na cloud, a zařízení pro chytré výrobní závody divize Intelligent Platforms. Tato řídicí technika bude začleněna do digitálního prostředí Plantweb™ společnosti Emerson.

Díky tomu, že vedle svých distribuovaných řídicích systémů (DCS) bude mít nyní Emerson v nabídce řídicí techniku (PLC, IPC I/O moduly apod.) od Intelligent Platforms, budou mít zákazníci možnost propojit své „automatizované ostrůvky“ a ještě více zlepšit provozní výkony, bezpečnost a spolehlivost.

„Divize Intelligent Platforms přináší konsolidované portfolio produktů důležité pro naše cílové trhy, společně s významnou instalovanou bází“, prohlásil Lal Karsanbhai, výkonný prezident společnosti Emerson Automation Solutions.

 

(ev)