Aktuální vydání

celé číslo

08

2020

Mozaika novinek a informací

Restart ekonomiky

celé číslo

COPA-DATA roste ve střední a východní Evropě a Středním východě

Společnost COPA-DATA vyvíjí software pro průmyslovou automatizaci a energetiku od roku 1987. Za rozvoj trhu ve střední a východní Evropě a na Středním východě odpovídá od roku 2009 její dceřiná společnost COPA-DATA CEE/ME, která od svého založení nepřetržitě roste a v roce 2019 dosáhla obratu 4,3 milionu EUR. S účinností od 1. února 2020 nastupuje na pozici generálního ředitele této firmy Johannes Petrowisch.

Obr. 1. Nový generální ředitel COPA-DATA CEE/ME, Johannes Petrowisch (vlevo) a jeho předchůdce, Alexander Punzenberger

Spoluzakladatel a předchozí generální ředitel, Alexander Punzenberger, nyní ve funkci majitele COPA-DATA CEE/ME, soustředí na rozšiřování trhu na Středním východě. Vysvětluje svou motivaci: „Tento rychle rostoucí trh je pro nás velmi důležitý. Stále více provozovatelů infrastruktury vidí přidanou hodnotu, kterou má zavedení zenonu jako standardního softwaru pro odvětví energetiky a veřejných služeb. Jako dosud první a jediná nezávislá softwarová platforma byl zenon nedávno schválen poskytovatelem elektrické rozvodné sítě Saúdské Arábie, Saúdskou národní sítí. “

Od nového roku se Reinfried Kößlbacher, dříve vedoucí marketingových a prodejních služeb, ujímá nové pozice Area Sales Manager pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. COPA-DATA tak rozšiřuje svůj prodejní tým, aby posílil své služby v těchto zemích.

(ev)