Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Aricoma akvizicí firmy KCT Data rozšiřuje nabídku SAP

Společnost Aricoma koupila českého poskytovatele SAP-služeb KCT Data. Rozšiřuje tak svou nabídku v oblasti podnikových aplikací SAP do dalších oblastí. Loni začlenila do své nabídky firmy Sabris Consulting a Consulting 4U, které také poskytují služby spojené s využitím systému SAP.

Společnost KCT Data působí na trhu už 25 let. Patří mezi přední partnery SAP u klientů zejména z automobilového průmyslu, energetiky, veřejné sféry a finančních služeb. V Praze, Ostravě a Pardubicích zaměstnává více než 80 odborníků, kteří se zabývají vývojem a integrací SAP do prostředí cloudu. V loňském roce tržby KCT Data přesáhly 214 milionů korun.

Tým soustředící se ve společnosti Aricoma na služby spojené se SAP se akvizicí KCT Data rozrostl na více než 220 lidí, kteří mají rozsáhlé zkušenosti s významnými projekty v celé šíři aplikačního a technologického portfolia produktů SAP s aktuální prioritou na transformační projekty do prostředí SAP S/4HANA. Společnost nyní pokrývá téměř kompletní spektrum oblastí průmyslu, služeb i veřejné sféry.

KCT Data je za poslední rok a půl čtvrtou akvizicí společnosti Aricoma. Kromě zmíněných firem z oblasti SAP se její součástí stala také firma Syscom Software, vývojář softwaru na míru pro veřejnou sféru. Aricoma se netají ani dalšími akvizičními ambicemi a poohlíží se po firmách v regionu DACH, zejména v Německu, a v zemích Beneluxu.

„Technologický pilíř investiční skupiny KKCG výrazně roste. Aricoma, která do něj patří, má všechny předpoklady k tomu dominovat nejen středoevropskému regionu, ale stát se výrazným hráčem i v západní Evropě a v institucích Evropské unie. Tam už nyní prostřednictvím bruselské pobočky dodáváme významné projekty pro Evropskou komisi a její instituce po celé EU,“ doplnil Michal Tománek, investiční ředitel KKCG.

(ed)