Aktuální vydání

celé číslo

06

2020

Automatizace v potravinářství a farmacii

celé číslo

ABB zahajuje výstavbu závodu na výrobu robotů v Šanghaji

Společnost ABB investuje 150 milionů dolarů do nové továrny na výrobu robotů a výzkumného centra v Číně, ve městě v Kangqiao poblíž Šanghaje. Na ploše 67 000 m2 bude vedle výrobního závodu působit také centrum výzkumu a rozvoje, zaměřené na rozvoj inovací v oblasti umělé inteligence (AI). Centrum bude sloužit jako otevřený inovační hub, kde bude ABB úzce spolupracovat se svými zákazníky na vývoji automatizačních řešení.

V Asii se robotická zařízení ABB uplatňují zejména ve výrobě automobilů, elektroniky, potravin, nápojů a léků a také v logistice. Podle předpovědí ABB by měl celosvětový prodej robotů vzrůst z dnešních 80 miliard USD na 130 miliard v roce 2025. Čína je největším trhem s roboty na světě, jeden ze tří robotů prodaných v roce 2017 na celém světě mířil do Číny.

Výroba v nové továrně má být zahájena v roce2021. Bude založena na automatizačních buňkách, které umožní robotům přesouvat se z jedné stanice ke druhé. Oproti tradičním výrobním linkám umožní toto uspřádání výroby větší flexibilitu a možnost přizpůsobit roboty potřebám zákazníků. Automaticky řízená vozidla (AGV) budou dodávat díly robotům přesně ve chvíli, kdy budou potřeba. Kolaborativní technologie pak zajistí, že vedle sebe budou moci bezpečně pracovat lidé a roboty. Továrna bude představovat kompletní digitální výrobní ekosystém využívající „digitální dvojče“, které umožní každému, od manažerů přes techniky až po týmy obsluhy a údržby, porozumět datům a využívat kapacity strojového učení s cílem zlepšit výkon a maximalizovat produktivitu. Strojové učení bude využíváno při kontrole montáže robotů tak, což povede ke velmi dobré kvalitě.

ABB Robotika má tři závody rozmístěné po celém světě: nová továrna v Šanghaji, která nahradí stávající místní továrnu, bude sloužit zákazníkům v Asii. Továrna ve švédském Västerås poskytuje podporu zákazníkům v Evropě, výrobní závod Auburn Hills v Michiganu zase je zaměřen na zákazníky v Severní a Jižní Americe.

(ABB)