Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Zobrazovače LCD do průmyslových provozů

číslo 8/2006

Zobrazovače LCD do průmyslových provozů

Nowatron Elektronik, spol. s r. o., rozšířila svůj sortiment o dva nové displeje LCD LC-42 a LC-47 od belgické firmy Barco, které jsou výjimečné rozlišením 1 920 × 1 080 bodů a úhlopříčkou obrazovky 42" a 47". Displeje byly navrženy do náročných průmyslových 24hodinových provozů. Jsou ideálním řešením pro dohledová centra a dispečerská pracoviště, ale také pro sportovní, obchodní či nákupní střediska. Vysoké rozlišení umožňuje zobrazit velké množství dat na jednom panelu. Jas displeje je 500 cd/m2 a kontrast 800 : 1.

Obr. 1.

Kromě mimořádné kvality obrazu a nízké pořizovací ceny mají LC-42 a LC-47 další výhody, které nenajdete u jiných plochých zobrazovačů. Je to široká škála vstupů (DVI-D, VGA, S-video, composite- a component-video, volitelně HD-SDI a spousta obsahových formátů), možnost síťového propojení a diagnostické schopnosti.

LC-42 a LC-47 jsou kompletní zobrazovací systémy připravené k okamžitému provozu. Lze je využít jako samostatné nezávislé zobrazovače řízené externím počítačem, videozdrojem nebo v kombinaci s řídicími moduly Barco. Mohou se však také stát součástí celé sítě displejů.

Další důležitou předností je jejich velmi tichý chod: k chlazení nepotřebují větrák.

Funkce obraz v obraze (PIP – Picture-In-Picture) a obraz a obraz (PAP – Picture-And-Picture) umožňují zobrazit dva zdroje buď vedle sebe, nebo jako vložený obraz (s volitelným umístěním i velikostí).

Integrovaný konfigurovatelný optický senzor automaticky nastavuje podsvětlení tak, aby odpovídalo úrovni okolního světla.

Nowatron Elektronik, spol. s r. o., tel.: 251 614 073, e-mail: praha@nowatron.cz, http://www.nowatron.cz