Aktuální vydání

celé číslo

07

2021

Automatizace řízení dopravy a infrastruktury, nabíjecí stanice, autonomní vozidla

celé číslo

Záznamník pro sledování stavu strojů

VibroLogger je levný a kompaktní přístroj, který v sobě spojuje dvě důležité funkce – hlídání stroje na základě měření provozních veličin (rychlost vibrací, teplota, vyhodnocení stavu ložiska na základě diskrétní Fourierovy transformace – při zvýšení měřených hodnot nad dovolené meze vypne stroj) a záznamník dat (časový záznam rychlosti vibrací, teploty a frekvenčních analýz ve dvou pásmech) pro identifikace poruchy stroje při podezření na jeho závadu. Získaná data se ukládají do přístroje a je možné je odečíst s použitím průmyslové sběrnice Modbus (např. pomocí dodávaného převodníku RS-485/USB, popř. RS-485/Bluetooth). Přístroj obsahuje relé s funkcí L2, které je dále výkonově posíleno.
 
Záznamník umožňuje flexibilní nastavení kroku záznamu podle požadavků uživatele – od velmi detailního záznamu po krátkou dobu (hodiny až dny) až po hrubý záznam po velmi dlouhou dobu (týdny až měsíce). Celková kapacita záznamníku je 400 analýz a 16 000 hodnot rychlosti vibrací nebo teploty.
 
Pro jednoduché připojení převodníků, napájení a pro posílení relé L2 se VibroLogger dodává s krabičkou svorek, s níž je uložen v ochranném pouzdře společně také s kompletní kabeláží, napájecím adaptérem, převodníky USB/RS-485 a RS-485/Bluetooth pro stahování dat a s magnetickým držákem pro upevnění na stroj. Součástí je rovněž CD s instalací programu pro nastavování přístroje a prohlížení uložených dat.
 
VibroLogger je umístěn v kovovém pouzdře z korozivzdorné oceli s krytím IP67 a šroubem M8 pro montáž na měřený stroj.
 
Jeho akční cena je 10 000 korun.
 
ViDiTech spol. s r. o., www.viditech.cz, e-mail: sales@viditech.cz, tel.: +420 541 142 010