Aktuální vydání

celé číslo

03

2021

Digitální transformace, chytrá výroba, digitální dvojčata

Komunikační sítě, IIoT, kybernetická bezpečnost

celé číslo

Zařízení pro kontrolu statické elektřiny IQ Easy

Firma Simco-ION (Nizozemsko) představuje IQ Easy, novou generaci výrobků pro účinnou eliminaci statické elektřiny, elektrostatické nabíjení a měření statické elektřiny. Všechna připojená zařízení je možné monitorovat a ovládat z jednoho místa pomocí řídicí jednotky s dotykovým LCD. Celý systém IQ Easy používá jednotné napájení 24 V DC.

Použití snímací tyče Sensor IQ Easy, která monitoruje zbytkový náboj, umožní na základě naměřených údajů optimalizovat nastavení antistatických zařízení pro dosažení minimálního elektrostatického náboje i při velkých rychlostech pohybu.

Obdobně se využívá kombinace senzoru pro měření okamžité hodnoty náboje a nabíjecí tyče ke zlepšení procesu zpracování plastů. Typické úlohy jsou: přichycení fólie nebo papíru pro lepší kontakt s chladicím válcem, spojení několika vrstev materiálu před řezáním, zafixování polohy materiálu nebo cílené nabití materiálu na určitou hodnotu. Příklad umístění měřicí a antistatické tyče na řezačce fólií je na obrázku.

Na všechny prvky systému IQ Easy je záruka čtyři roky. Počátkem června proběhne prezentační akce IQ Easy Demo Tour – představení kompletní inteligentní kontroly statické elektřiny přímo u zákazníka (www.iq-easy.com/demotour).

LONTECH – surface treatment, s. r. o., tel.: +420 603 471 086, e-mail: lontech@lontech.cz, www.lontech.cz