Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Zákaznický den ZAT Příbram 2006

číslo 3/2006

Zákaznický den ZAT Příbram 2006

Společnost ZAT a. s. uspořádala 5. ledna 2006 ve svém závodě v Příbrami tradiční výroční, v pořadí již třetí zákaznický den. Na pozvání vedením společnosti se na něm sešli představitelé současných i potenciálních zákazníků, pracovníci akademické sféry i zástupci odborného tisku. Na programu setkání byly především novinky ze společnosti ZAT, informace o významných projektech za rok 2005 a na rok 2006, prohlídka příbramského závodu, včetně nových výrobních a skladových prostorů získaných rekonstrukcí a paralelně organizované odborné semináře na témata energetika, povrchové doly, distribuce plynu a doprava a průmyslové procesy.

Společnost ZAT a. s. se svými stálými pracovišti v Příbrami a v Plzni, nově prezentující svůj tradiční název jako Základní Algoritmus Techniky, pokračuje ve zvolené dráze celosvětového nezávislého dodavatele automatizačních prostředků a kompletních systémů pro automatizaci průmyslových procesů zejména v jaderné i klasické energetice, těžbě surovin a dopravě. Výrobky společnosti jsou nově certifikovány v oblasti funkční bezpečnosti TÜV SÜD a podle ČSN EN 61508. Dále společnost získala audity svých systémů od RWTÜV Praha a CEPTATOM Kyjev.

Rok 2005 přinesl společnosti ZAT, ve srovnání s jejím zatím nejúspěšnějším rokem 2004, mírný pokles tržeb i výkonů, do budoucna ovšem vyvážený zatím největším ročním objemem nově nasmlouvaných zakázek ve výši 561 milionů korun. Ve vnějších vztazích patřilo k nejvýznamnějším událostem roku 2005 uvedení do provozu systému ZAT pro obnovu SKŘ 3. bloku JE Dukovany, částí M1 a M2, a úspěšně pokračovaly i další domácí i zahraniční projekty.

V roce 2006 očekává společnost obnovení růstu objemu výkonů i tržeb. Významné budou zejména projekty pro jadernou (JE Temelín, JE Bohunice, Záporožská JE, JE Mochovce) i klasickou (Teplárna Strakonice, Teplárna Náchod, Elektrárna Mělník III, Elektrárna Felton na Kubě a SEVO ve Finsku) energetiku spolu s realizací zakázek v oblastech distribuce plynu, povrchové těžby a dopravy surovin, dopravy a řízení průmyslových procesů.

(sk)