Aktuální vydání

celé číslo

03

2023

Automatizace strojírenské výroby

HMI a operátorské panely

celé číslo

Wonderware InTouch podporuje tablet PC

číslo 2/2004

Wonderware InTouch podporuje tablet PC

Firma Wonderware přináší novinku do světa průmyslového automatizačního softwaru – její vizualizační systém HMI (Human-Machine Interface) InTouch 8.0 jako první ve své kategorii podporuje operační systém Microsoft Windows XP Tablet PC Edition. Tablet PC je plnohodnotný přenosný počítač nového typu, jejž lze bezdrátově připojit k počítačové síti. Ovládá se převážně dotykovým perem jako při klasickém psaní na papír. Aplikace InTouch provozovaná na přenosném počítači tablet PC tedy zajistí mobilitu operátorů, kteří mohou mít vždy a všude „při sobě“ plnohodnotné operátorské pracoviště s totožnými možnostmi, jaké mají na svých běžných stacionárních operátorských pracovištích (velíny, dispečerská pracoviště).

Obr. 1.

InTouch může být nejen na této nové hardwarové platformě provozován, ale dokáže aktivně využívat i její nové možnosti založené zejména na ovládání počítače perem. Operátor má tak možnost přímo v provozu např. zadávat ručně psané hodnoty a parametry (setpoint), zapisovat grafické poznámky do technologických snímků nebo odesílat sejmuté obrázky stavu technologie kolegům pro hlubší analýzu.

Aplikace InTouch určené pro provoz na tablet PC se vyvíjejí naprosto stejnými vývojovými nástroji jako ostatní aplikace verze InTouch 8.0.

Tablet PC s operačním systémem Microsoft Windows XP Tablet PC Edition SP1 je podporován současnou verzí Wonderware InTouch 8.0 + SP2, která je distribuována s každou novou dodávkou InTouch Runtime. InTouch Runtime se na tablet PC instaluje ze standardního instalačního CD jako na ostatní standardní PC. Instalátor systému InTouch Runtime automaticky rozpozná operační systém Microsoft Windows XP Tablet PC Edition SP1 a nainstaluje podporu rozšířených funkcí.

Možnost provozovat aplikace InTouch i na hardwarové platformě tablet PC posiluje bezprostřední interakci s výrobním prostředím v reálném čase a tím i užitnou hodnotu řešení založených na produktech firmy Wonderware.

Pantek (CS), s. r. o., http://www.pantek.cz, e-mail: info@pantek.cz, tel. 495 219 072 až 3

Inzerce zpět