Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

WAGO a Bosch Rexroth společně propagují otevřený ctrlX OS

Společnosti WAGO a Bosch Rexroth pokračují ve spolupráci: společnost WAGO bude prvním systémovým a technologickým partnerem, který na svých budoucích středně a vysoce výkonných řídicích jednotkách použije operační systém ctrlX OS od firmy Bosch Rexroth.

CtrlX OS je otevřený operační systém založený na Linuxu se schopností pracovat v reál­ném čase. Je nezávislý na výrobci hardwaru, proto dá uživatelům v budoucnu možnost využívat stejné automatizační funkce na různých řídicích jednotkách. Otevřený přístup posílí jak technickou interoperabilitu, tak funkčnost.

Společnosti WAGO a Bosch Rexroth budou tento otevřený operační systém společně rozvíjet a propagovat jej jako průmyslový standard.

„Základem produktové strategie WAGO je implementace ctrlX OS do našich samostatně vyvinutých řídicích platforem. Můžeme tak vyvíjet řešení specifická pro daný trh na základě našich zkušeností v oboru,“ říká Johannes Pfeffer, viceprezident obchodní jednotky Automation ve společnosti WAGO.

Společným cílem obou společností je vytvořit automatizační platformu založenou na softwaru. Vzhledem k tomu, jak fragmentovaná je průmyslová automatizace a kolik existuje proprietárních řešení, jde o cíl, který je sice ambiciózní, nicméně je v nejlepším zájmu zákazníků. Jak Bosch Rexroth, tak WAGO považují za nezbytné získat pro ctrlX OS co nejvíce partnerů. „Otevřené systémy jsou závislé na mnoha specialistech, kteří úzce spolupracují na celkovém obrazu,“ vysvětluje Steffen Winkler, CSO z Automation Business Unit ve společnosti Bosch Rexroth.

Více informací zájemci najdou na https://www.wago.com/global/open-automation/ctrlx.                                                         

(Bk)