Aktuální vydání

celé číslo

08

2021

Digitální transformace a konvergence provozních, informačních a inženýrských systémů

Výzkum, vývoj a vzdělávání v automatizaci

celé číslo

Vývoj a výroba stínicích prvků Laird Technologies v Liberci

číslo 6/2004

Vývoj a výroba stínicích prvků Laird Technologies v Liberci

Společnost Laird Technologies, vedoucí světový dodavatel stínicích prvků zabraňujících šíření elektromagnetického záření, 28. dubna 2004 slavnostně otevřela závod v Liberci – v Průmyslové zóně jih. V novém výrobním a vývojovém závodě, v němž byla poprvé spuštěna sériová výroba za pouhých 162 dnů od zahájení jeho výstavby, nyní ve dvou- až třísměnném provozu pracuje přibližně 105 zaměstnanců. Obr. 1. Po jeho dobudování během asi dvou let bude firma Laird Technologies s. r. o. v Liberci zaměstnávat okolo 200 lidí. Nový závod je budován jako centrum, do kterého budou soustředěny veškeré evropské operace nadnárodní společnosti Laird Technologies, tedy nejen výroba, ale také evropské vývojové a výzkumné oddělení společnosti.

Společnost Laird Technologies je největším světovým výrobcem prvků bránících elektromagnetickému rušení (electromagnetic interference – EMI) pro velké množství oborů, jako jsou např. informatika, telekomunikace a přenos dat, zbrojní, letecký a automobilový průmysl či zdravotnictví, a také jedním z hlavních světových dodavatelů zásobujících finální výrobce elektronických zařízení. Rovněž se angažuje v oboru materiálů a prvků používaných v elektronických zařízeních k vedení tepla.

Výrobní program libereckého závodu zahrnuje kompletní nabídku stínicích materiálů a výrobků, včetně splétaného stínění z beryliové mědi, elektricky vodivých textilií a elastomerů, stínění na úrovni desek plošných spojů, elastomerů tvarovaných přímo na místě instalace a mikrovlnných absorbérů a stínění ventilátorů (viz obr.). Nový závod zákazníkům dále nabídne veškeré služby, tj. technické poradenství, zpracování nabídek, poprodejní servis i kompletní vývoj výrobků včetně realizace prototypů navržených řešení.

(sk)

Inzerce zpět