Aktuální vydání

celé číslo

12

2022

Automatizace výrobních, montážních a balicích strojů a linek

Elektrické, pneumatické a hydraulické pohony

celé číslo

Využijte synergii v plné míře

číslo 8-9/2003

Využijte synergii v plné míře

V letošním roce slaví firma LAPP KABEL, s. r. o., Holešov se svými zákazníky jubileum – deset let působení na českém a slovenském trhu. Na počátku devadesátých let minulého století spojovali zákazníci a elektrotechnická veřejnost jméno LAPP KABEL většinou jen s výrobou kvalitních kabelů, ačkoliv již v té době, i daleko dříve, zahrnoval výrobní program této firmy mnohem širší paletu produktů.

Čím tedy byla určena úspěšná desetiletá cesta společnosti LAPP KABEL mezi vedoucí firmy na trhu v oboru elektroinstalačního materiálu? Především základní filozofií nadnárodní společnosti Lapp Group, která má tři body:

  1. Silná značka. Jak silná značka působí? Připomeňme si např. značky Mercedes nebo Coca-Cola. Každému je zřejmé, co si pod nimi má představit. A stejně je tomu se značkou Ölflex. Dnes již každý ví, že to není jen „něco dlouhého a šedého„, ale že to jsou kvalitní kabely se vším všudy. Filozofií společnosti Lapp Group je dosáhnout vedoucího postavení ve vývoji nových produktů a oboustranně výhodných vztahů se zákazníky, což dává možnost vyvinout ve spolupráci s nimi řešení, která potřebují, a zajistit jim velmi dobré služby, ať již to je logistika, technický servis nebo jiné aktivity, které celý proces podporují.

  2. Široká paleta kvalitních výrobků a tzv. one-stop shopping. To je jednoznačná výhoda pro zákazníka, který nemusí postupně oslovovat více dodavatelů a tak si ušetří starosti a náklady s takovouto činností spojené.

  3. Inovace a s tím související investice do lidských zdrojů, do vývoje a realizace produktů, do rozšiřování nabídky a snaha vytvořit co nejkompletnější sortiment. Koordinované vývojové kanceláře ve všech střediscích v rámci Lapp Group vyvíjejí především takové výrobky, které zákazníci budou potřebovat ne za dvacet let, ale možná již v příštím roce. Je však samozřejmostí, že vývojoví pracovníci sledují i dlouhodobé tendence vývoje v oboru.

Obr. 1.

Celosvětově propojená síť výrobních podniků v Evropě, Americe a Asii poskytuje všem zákazníkům nejen výhodu působnosti na všech světových trzích, jedinečné spektrum produktů a služeb a celosvětový standard vysoké kvality, ale také dokonalé přizpůsobení každému trhu.

Co vše přináší synergie společností sdružených v Lapp Group zákazníkovi?

Především je to široké spektrum produktů pro standardní i speciální řešení. Firmy skupiny Lapp Group zaujímají vedoucí postavení na trhu a určují další směr vývoje v oblasti kabelů a dalšího elektroinstalačního materiálu. Mohou se opřít o výrobní zkušenosti nasbírané za více než 45 let.

Dalším přínosem jsou perfektní produkty a kompletní systémy odpovídající potřebám a individuálním požadavkům zákazníků. Kabely a konektory jsou vyvíjeny ve vzájemném souladu a jsou optimálně sladěny. Hotová řešení lze okamžitě použít, jejich montáž je rychlá a snadná. Balení výrobků usnadňuje a zlevňuje jejich skladování.

Význačným rysem společnosti Lapp Group jsou také rychlé dodávky a moderní logistika. Díky jednomu z největších skladů na trhu je dostupnost produktů mimořádně dobrá. Zákazníkům je k dispozici celosvětová prodejní síť a neustále se zlepšující kvalitní servis.

Významné úspory mohou zákazníci dosáhnout tím, že vše dostanou „z jedné ruky„. To je pro ně nejen pohodlné, ale také to šetří jejich čas a tím i náklady. Vše zařizuje jedna společnost – stačí znát jedinou adresu a jediné telefonní číslo. Při vyřizování konkrétní zakázky se zákazník obrací pouze na jediného odpovědného pracovníka.

Lapp Group přináší více než jen kabely

Kabely, vodiče, kabelové příslušenství
Zákazníkům společnosti Lapp Group je k dispozici sortiment více než 40 000 běžných produktů, kabely a vodiče mimo tento základní sortiment zhotovované na zakázku a kabelové sestavy v délkách požadovaných zákazníkem.

Obr. 2.

Široké spektrum nabídky tvoří zejména napájecí a ovládací kabely Ölflex, vysoce flexibilní kabely do vlečných řetězů Ölflex-FD, kabely pro servomotory Ölflex-Servo, teplotně odolné vodiče a kabely Lapptherm, Silflex a Ölflon, kabely pro výtahy a přepravní zařízení Kranflex, spirálové kabely Spirex, datové kabely, telefonní kabely, kabely pro Ethernet a jiné sběrnice Unitronic, kabely s optickými vlákny Hitronic, kabelové vývodky Skintop, ochranné hadice pro kabely s příslušenstvím Silvyn, označovací systémy pro vodiče a kabely Fleximark, systémy pro skladování a práci s kabely Kabelmat, krimpovací a připojovací technika a příslušenství, kabelová „bižuterie„, upevňovací technika, komponenty pro automatizační techniku a decentralizovanou instalaci.

Průmyslové konektory Contact Epic
Konektory Epic jsou vhodné pro použití v elektrotechnice a sdělovací technice, měřicí, řídicí a automatizační technice, při stavbě strojů a přístrojů, v osvětlovací a jevištní technice. Více než třicet let kvalitní výroby, vývoje, zkušeností a služeb řadí firmu Contact mezi přední světové výrobce. Připojení kabelů Ölflex pomocí konektorů Epic a vývodek Skintop je ideální syntézou použití špičkových produktů pro jakákoliv řešení. Neustále inovovaná nabídka konektorů zahrnuje hranaté konektory Epic a konektorové vložky pro různá napětí a proudy včetně konektorových vložek s velkou hustotou kontaktů, montážní systémy Epic Quick&Easy pro jednoduchou montáž konektorových vložek v rozváděčích, kulaté konektory Epic Zylin, stavebnicovou konstrukci datových i silových kulatých konektorů Epic Circon, konektory Epic pro Profibus a Interbus, kontakty Epic a nářadí.

Kabelové systémy na míru
Při řešení potřeb zákazníků v oblastech stavby strojů a zařízení, telekomunikací, lékařské a zdravotní techniky, dopravní techniky, jevištní techniky apod. se stále více uplatňují kompletní kabelové systémy. Patří sem zejména kabelové sestavy, tkané pohyblivé kabelové svazky, kabelové sestavy se servokabely, spirálové kabely a hadice, kabelové sestavy s optickými vlákny, plastové i kovové vlečné řetězy včetně hotových kabelových sestav s vlečnými řetězy.

Obr. 3.

Funguje to

Díky využití synergie mezi firmami Lapp Group při zachování individuálního přístupu k řešení potřeb zákazníka bylo možné v Ústavu jaderné fyziky AV ČR v Řeži sestrojit manipulátor pro prostředí se zvýšenou radiací. Synergii firem Lapp Group využívají automobilky Porsche, Volkswagen, Škoda a Ford při realizaci výrobních linek. Osvědčila se spolupráce s automobilkou Daimler-Chrysler při výrobě nákladních vozů. Až někdy budete obdivovat Millenium Crystal Ball na Times Square v New Yorku nebo oceníte rychlost a bezpečnost rychlovlaku Transrapid v Šanghaji, budete současně s tím obdivovat i špičkové produkty Lapp Group. Naleznete je doslova na zemi, ve vzduchu i pod zemí. Při stavbě metra v Sydney i při realizaci ventilačních systémů pyramid v egyptské Gize použili dodavatelé s výhodou kabely a systémy Lapp Group. Když astronomové v německém Effelsbergu radioteleskopem zkoumají kosmické záření, mohou se rovněž spolehnout na kvalitu produktů Lapp Group. Úspěšně se produkty Lapp Group používají při realizaci projektů získávání elektrické energie ze slunečního záření v solárních zařízeních a z větrné energie ve větrných elektrárnách.

Nejnovějším příkladem je spolupráce s firmou Siemens AG při řešení nového systému decentralizované instalace Ecofast. Lapp Group spolu s firmou Siemens nabízejí projektantům flexibilní řešení kabelových rozvodů, které lze přizpůsobit konkrétním požadavkům kteréhokoliv ze světových trhů. I zde hrají rozhodující role synergie firem a mnohostrannost produktů Lapp Group.

Bližší informace o nabídce a službách společnosti Lapp Kabel, s. r. o., lze najít na webové adrese http://www.lappkabel.cz nebo je můžete získat osobně od prodejců a techniků firmy Lapp Kabel, s. r. o., na MSV Brno 2003 v pavilonu Z1, stánek 142.

Lapp Kabel, s. r. o.

LAPP KABEL s. r. o.
Tovární 1333
769 01 Holešov
tel.: 573 501 011
fax: 573 394 650
e-mail: info@lappkabel.cz
http://www.lappkabel.cz

Inzerce zpět