Aktuální vydání

celé číslo

05

2021

Perspektivy automatizace, umělá inteligence v automatizaci; prostředky automatizace v době lockdownu
celé číslo

Vystavovatelé veletrhu AMB požadují odklad

Další ročník mezinárodního veletrhu obráběcích strojů AMB se bude konat od 13. do 17. září 2022. Rozhodnutí padlo na základě dotazníkového průzkumu, s nímž se přímo na účastníky veletrhu obrátil jeho organizátor, společnost Messe Stuttgart.

V týdnu původně určeném pro veletrh AMB (14. až 18. září 2020) se uskuteční pouze AMB Fórum. Jeho součástí budou odborné rozhovory, které se budou konat v mezinárodním kongresovém centru, jež je součástí výstaviště, dále doprovodná výstava a různé networkingové akce.

Další pravidelný ročník veletrhu AMB bude uspořádán v obvyklém cyklu od 13. do 17. září v roce 2022.

Roland Bleinroth, prezident a generální ředitel Messe Stuttgart, uvedl: V současné době není možné v důsledku protiepidemických omezení, dodržování odstupu osob a restrikcí při cestování a také v důsledku obecných hospodářských podmínek uspořádat veletrh AMB tak, jak jej známe.“ Rozhodnutí je podle Rolanda Bleinrotha v zájmu vystavovatelů, návštěvníků a rovněž v duchu odpovědnosti ke Stuttgartu jako lokalitě, v níž je veletrh pořádán. V průzkumu bylo pouze 12 % oslovených vystavovatelů pro, aby se veletrh konal v původně určeném letošním termínu, 31 % by jej odložilo na příští rok a 57 % se vyslovilo pro rok 2022.                                                              

(jh)