Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Vysoce výkonné, škálovatelné integrované pohony Kinetix

Společnost Rockwell Automation rozšířila svoji produktovou řadu servopohonů Kinetix značky Allen-Bradley o servopohon Kinetix 5300.

Jde o jednoosé servopohony určené pro jednodušší a středně složité úlohy, např. pro montážní nebo balicí stroje a linky. Rozsah výkonů je do 2 kW při jednofázovém napájení a do 7,5 kW při třífázovém napájení. K dispozici jsou dva ethernetové porty. Komunikaci zajišťuje rozhraní EtherNet/IP. Standardně je podporována funkce DLR (Device Level Ring), zajišťující redundanci sítě na úrovni provozních zařízení. Lze použít vestavěnou bezpečnostní funkci odpojení momentu (STO).

Výhodou je, že pohony Kinetix 5300, stejně jako ostatní pohony Kinetix, využívají jednotné vývojové prostředí – Studio 5000 od Rockwell Automation. To umožňuje výrobcům strojů naprogramovat všechny pohony v jednom prostředí a použít pro různé pohony stejné programy.

Přednosti pohonů vyniknou při kombinaci s programovatelnými automaty Logix od Rockwell Automation. Funkce Load Observer a Tracking Notch Filter automaticky přizpůsobují parametry pohonů změnám setrvačnosti a vyhýbají se rezonančním frekvencím, což pomáhá optimalizovat výkon stroje a dlouhodobě zjednodušit jeho údržbu.

Rockwell Automation, tel.: +420 221 500–111, info@controltech.cz, https://bit.ly/35GdoSy