Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Výsledky soutěže Amitsys Expert 2006

číslo 8/2006

Výsledky soutěže Amitsys Expert 2006

Dne 31. května 2006 byly vyhlášeny výsledky pátého ročníku studentské soutěže Amitsys Expert, jejímž cílem je podpora výuky automatizace na středních školách. V hodnotitelské komisi se letos sešli tři zástupci různých pracovních pozic u firmy Amit, spol. s r. o., se dvěma úspěšnými řešiteli z předchozích ročníků soutěže, nyní studenty VUT v Brně, a zástupcem šéfredaktora časopisu Automa. K hodnocení bylo předloženo deset prací na volné téma a dvě práce v kategorii meteorologická stanice.

V kategorii meteorologická stanice získala z rozhodnutí komise hlavní cenu společná práce Vojtěcha Matouška a Jiřího Smrčky ze SPŠ Jihlava. Cena za webovou prezentaci nebyla udělena.

Ve „volné“ kategorii rozhodla hodnotitelská komise soutěže takto:

  • 1. místo: Stanislav Tkáč (VOŠ a SPŠ v Šumperku), práce Simulátor krokových motorů,
  • 2. místo: Radim Břenek a Ladislav Valigura (SPŠE Havířov), práce Míchání krmných směsí,
  • 3. místo: Petr Varmuža, Michal Paszek a Jiří Kotrla (SPŠE Havířov), práce Výtah.

Vítězové kategorie meteorologické stanice obdrželi od firmy Amit odměnu 5 000 Kč a tutéž částku získala i škola za podporu projektu. Celkem 10 000 Kč si rozdělili vítězové na prvních třech místech v kategorii volného tématu. Navíc získali studenti Radim Břenek a Ladislav Valigura ze SPŠE Havířov certifikáty programátora řídicích systémů značky Amit. Podrobné výsledky soutěže Amitsys Expert 2006 a vítězné práce studentů lze zhlédnout na webové adrese http://www.amit.cz/amitsysj/. Firma Amit také děkuje všem pedagogům za podporu soutěže, jejíž další ročník bude vyhlášen již v září 2006.

Souběžně s předáváním cen soutěže Amitsys Expert 2006 se v polovině června také uskutečnilo již tradiční setkání pedagogů všech deseti středních odborných škol zapojených do projektu Amitsys Junior. Letos se konalo v pražském sídle firmy Amit, kde měli účastníci možnost jak vyměnit si zkušenosti, tak bezprostředně se seznámit s výrobou řídicích systémů a s novinkami firmy Amit – např. malými kompaktními řídicími systémy Amini2D, připravovanými mj. pro obnovu vybavení učeben středních škol zapojených do projektu již od prvního ročníku. Cílem je dosahovat co nejvyšší úrovně výuky automatizace na středních odborných školách.

(lk)