Aktuální vydání

celé číslo

12

2020

Systémy DCS pro kontinuální a dávkové výrobní procesy

Provozní analytická technika

celé číslo

Vnitrostojanové rozváděče Eaton pro malé instalace

Společnost Eaton představila novou řadu vnitrostojanových policových rozváděčů elektřiny ePDU 1U a ePDU 2U, které umožňují uživatelům menších počítačových sítí využívat funkce řízení napájení, které byly dříve doménou svislých jednotek ePDU 0U.

Nové jednotky ePDU jsou vhodné tam, kde nejsou racky dostatečně vysoké, aby bylo možné použít jednotky ePDU 0U. Jsou také vhodné pro použití v nástěnných rozváděčích, kde není možný přístup zezadu. Všechny nové jednotky ePDU jsou vybaveny zajištěním zásuvek proti nechtěnému vytažení a jsou vhodné pro provoz při teplotě až +60 ºC.

Pro minimalizaci nákladů lze z jediného IP portu a jediné IP adresy zřetězit až osm jednotek ePDU. Jednotky se dále vyznačují schopností výměny řídicího modulu za provozu, bez přerušení napájení zátěže. Software Eaton Intelligent Power Manager (IPM) umožňuje nové jednotky ePDU sledovat a řídit z virtualizační pracovní plochy. Při použití se sondou EMP (Environmental Monitoring Probe) jsou jednotky ePDU schopné signalizovat nadměrnou teplotu nebo vlhkost a iniciovat postupy předepsané pro obnovu po havárii včetně automatického přesunu virtuálních serverů na záložní místo nebo šetrného odstavení systému pro ochranu kritických zátěží.

Eaton Elektrotechnika s. r. o., tel.: +420 267 990 464, GabrielaBakusova@Eaton.com, www.eaton.eu/epdu