Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Víceúčelový průmyslový server IS-453S pro nepříznivé prostředí

Víceúčelový průmyslový server NAS a NVR IS-453S je zcela uzavřený server pro ukládání dat nebo záznam obrazu z IP kamer po síti, který je vyvinutý pro ty případy použití, kde jsou zvýšené požadavky na odolnost, jako jsou kolejová vozidla, autobusy, elektrické rozvodny, průmyslové provozy a sklady nebo obdobná průmyslová zařízení.
 
Server NAS IS-453S (NAS – Network Attached Storage – datové úložiště na síti) je zařízení vysoce odolné proti vibracím, rázům a prachu, které je schopné provozu v extrémním chladu i horku bez selhání (obr. 1).
 
Mimo to umožňuje spolehlivý dálkový přístup a představuje kompletní zařízení pro sdílení, zálohování a obnovu souborů. Společně s operačním systémem QTS 4.2 (embedded Linux) a ochranou proti extrémním podmínkám je IS-453S spolehlivým a cenově efektivním řešením bezpečného ukládání dat v nepříznivých průmyslových prostředích.
 
Datové úložiště IS-453S může obsahovat jeden až čtyři 2,5" HDD nebo SSD s funkcí hot-swap, které se mohou slučovat do větších datových struktur nebo mohou vytvořit diskové pole RAID (Redundant Array of Independent Disks). Rychlý přístup a šifrovaný přenos dat je zabezpečen pomocí pokročilé hardwarové akcelerace šifrování AES-NI (Advanced Encryption Standard New Instructions).
 

Technické vybavení serveru

Server IS-453S je současně NAS i NVR neboli síťové nahrávací zařízení (Network Video Recorder). Je vybaven škálovatelným čtyřjádrovým procesorem Intel® Atom BayTrail E3845 s operační pamětí až 8 GB DDR3L a integrovaným grafickým procesorem Intel Gen 7, což společně zaručuje schopnost zpracování multimediálních souborů při velmi malé spotřebě energie. Systém je osazen jak vstupně-výstupním rozhraním, potřebným nejen pro záznam obrazu z IP kamer na pevný disk, jako jsou dva gigabitové porty LAN pro vysokorychlostní síťovou komunikaci, tak i dvěma porty USB 2.0, dvěma USB 3.0 a jedním grafickým výstupem HDMI (High Definition Multimedia Interface) pro lokální správu a konfiguraci systému. Pasivní chlazení systému IS-453S současně s malou spotřebou energie a redundantní napájení zvyšují spolehlivost a prodlužují životnost systému. Napájení je možné přivést čtyřpólovým svorkovým blokem (9 až 36 V DC) nebo prostřednictvím konektoru power jack a napájecího adaptéru 12 V DC.
 
Softwarové vybavení zahrnuje podporu klientských operačních systémů Microsoft Windows, Apple Mac OS i Linux a Unix, včetně podpory internetových prohlížečů Microsoft Internet Explorer, Mozila Firefox, Apple Safari i Google Chrome. Podporovány jsou i mobilní aplikace jako Qfile, Qmanager a Vmobile. Rovněž zahrnuje IS-453S čtyři kamerové licence s možností rozšíření až na 40 kamerových kanálů.
 
Více informací o průmyslových NAS a odolných discích pro vhodnou konfiguraci zájemci získají od společnosti ELVAC a. s. (www.elvac.eu), která je distributorem výrobce IEI Integration na českém trhu a disponuje technickým zázemím a zkušenostmi, které těmto výrobkům „vdechují život“. Současně nabízí široký sortiment průmyslových počítačů a komponent „na míru“ různým strojům a řídicím úlohám, a to vše s rozšířenou zárukou až pět let.
 

Obr. 1. Víceúčelové průmyslové NAS IS-453S