Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Velká účast na veletrzích SIAF a Asiamold 2023

Z tvrzení, že osobní kontakty jsou nenahraditelné, se už stává klišé, nicméně na asijském trhu to platí bez výhrad. Veletrhy SPS – Industrial Automation Fair (SIAF), a Asiamold, které se konaly v jihočínském Kantonu a skončily 3. března, zaznamenaly velký počet návštěvníků (35 015) i vystavovatelů (450). Čínští představitelé si od špičkových průmyslových veletrhů s mezinárodní účastí slibují obnovu dynamiky čínského průmyslu a podporu zavedení konceptů chytré výroby.

Na veletrhu bylo oznámeno, že od příštího roku bude SIAF přejmenován na SPS – Smart Production Solutions Guangzhou.

Martin Roschkowski, prezident Mesago Messe Frankfurt GmbH, se veletrhu v Guang­zhou osobně zúčastnil, aby novinky podpořil: „Přejmenování veletrhu v Kantonu představuje jeho uznání jako plnohodnotného člena veletrhů se značkou SPS. Očekáváme, že využití globální sítě značky pomůže přitáhnout ještě větší mezinárodní pozornost, a věříme, že tato změna bude přínosem pro všechny zúčastněné.“

Dr. Zhang Weimin, ředitel institutu pro pokročilé výrobní technologie Fakulty strojního inženýrství Univerzity Tchung-ťi v Šanghaji, který na veletrhu přednášel v rámci jeho doprovodného programu, řekl: „SIAF je dobře známá platforma pro výměnu informací v sektoru průmyslové automatizace. Veletrhu jsem se zúčastnil nejen jako přednášející, ale také proto, abych lépe porozuměl současným potřebám trhu. Například propagace cílů plánu Dual Carbon v Číně (do roku 2030 zastavit růst emisí CO2 a do roku 2060 dosáhnout uhlíkové neutrality – pozn. red.) nabídla mnoho příležitostí pro zpracovatelský průmysl. V budoucnu se design výrobků a výrobní procesy přikloní více k zeleným technologiím a oběhovému hospodářství. Automatizace také významně pomáhá lepšímu využívání energetických zdrojů. Všiml jsem si, že SIAF přilákal mnoho místních firem, aby předvedly špičková automatizační řešení, která naplňují potřeby moderního zpracovatelského průmyslu.“

SPS Guangzhou společně organizují Guangzhou Guangya Messe Frankfurt Co Ltd, China Foreign Trade Guangzhou Exhibition Co Ltd, Guangzhou Overseas Trade Fairs Ltd a Mesago Messe Frankfurt GmbH.

Kanton (čínsky Kuang-čou, anglicky Guang-zhou) je město v jižní Číně nedaleko ústí Perlové řeky do Jihočínského moře. Žije zde přibližně 14 milionů obyvatel a je centrem obchodu a průmyslu. Ve městě je velký námořní přístav (třetí největší kontejnerový přístav na světě) a významné mezinárodní letiště. Končí zde také vysokorychlostní železniční trať z Wu-chanu na severu ČLR.

                                                      (Bk)